Skip to Content

امام جمعه میبد:

شاخ فتنه تکفیر در حلب را شکستیم / امریکایی ها بفهمند ملت ایران در برابر این یاوه گویی ها و پیمان شکنی ها کوتاه نمی آید


امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به تصویب تحریم ها در کنگره امریکا و پیمان شکنی آنها در برجام اظهار داشتند : ما در برجام بیش از گذشته باید هوشیار باشیم و بدانیم کوتاه آمدن در مذاکرات و گفتگو با قدرت های زورگو چیزی به دست ما نخواهد داد .

به گزارش میبد خبر، حضرت آیت الله اعرافی تصریح کردند : باید با نهایت دقت ، شجاعت ، بصیرت و آگاهی در برابر این پیمان شکنی بایستیم و اقدامات اساسی لازم را انجام دهیم.

خطیب جمعه میبد افزودند : امریکایی ها باید بفهمند ملت ایران در برابر این یاوه گویی ها و پیمان شکنی ها کوتاه نمی آید و این مطالبه ملت ماست که با ایستادگی ، مقاومت و شجاعت در مقابل آنها ، پاسخ نقض پیمان ها را به نحو مناسب بدهند .
انگلیسی ها معادلات سیاسی و قدرت منطقه را نمی شناسند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، گستاخی وزیر امور خارجه انگلسی علیه ایران را هم محکوم کردند و گفتند : ما به گستاخی های زشت انگلیسی ها ارزشی قائل نیستیم .
ایشان با بیان اینکه آنها امریکایی ها که ارباب بزرگشان است در ایران جایگاهی ندارد و کسی برای آنها تره هم خورد نمی کند ، تصریح کردند : دولتی که زمانی استعمار بزرگ داشت و این همه جنایت در دنیا انجام داده است امروز دولت حقیری است که کاری از او بر نمی آید.
مدیر حوزه های علمیه کشور خاطرنشان کردند : حرف های بی ربط وزیر امور خارجه انگلیس در شورای همکاری خلیج فارس به این معنی است که معادلات و موازین سیاسی دست شان نیست و معادلات قدرت منطقه را هم نمی شناسند.
آل سعود رو به زوال است 
حضرت آیت الله اعرافی با بیان اینکه قدرت منطقه از آن اسلام ، گفتمان اسلامی ، مجاهدت و انقلاب اسلامی است اظهار داشتند : ارتباط انگلیس با آل سعود به معنی قدرت منطقه نیست چرا که آل سعود رو به زوال است و آنچه که باقی می ماند ، ملت های منطقه ، قدرت اسلامی ، گفتمان مقاومت و انقلاب اسلامی است.
امام جمعه میبد با تاکید بر اینکه شما خودتان را وصل به آل سعود کردید تا با فروش تسلیحات و خرید نفت به دلار، پوند ، یور و سرمایه برسید افزودند : اما اشتباه می کنید و ملت ایران آن را در پرونده شما ثبت خواهد کرد .
خطیب جمعه میبد با اشاره به اینکه ما نسبت به اتحادیه اروپا و انگلیس حتما با دقت کامل پرونده روابط شان را دنبال می کنیم تصریح کردند : دستگاه دیپلماسی ما باید برخورد مناسب با یاوه گویی و گستاخی های انگلیس داشته باشد که آنها عظمت ملت ایران را بفهمند.
ما شاخ فتنه تکفیر را در منطقه خواهیم شکست 
رئیس جامعه المصطفی العالیمه در بخش دیگر از بیانات خود با اشاره به آزادی حلب در سوریه گفتند : ما در برهه ای قرار گرفتیم که قدرت های عالم با تحریک اسرائیل و آل سعود در جهان اسلام نقشه هایی به کار گرفتند که بسیار خطرناک است.
ایشان با بیان اینکه که آنها می خواهند جهان اسلام در یک دالان تاریکی از جنگ و نزاع برود و جریان تکفیر که هیچ پایگاه فکری و اصیلی ندارد و تیغ بی رحم تکفیر را به روی همه امت اسلام بکشد تصریح کردند : این تلاش دشمنان امت اسلامی بر این است که روح جهاد و مقاومت که به واسطه انقلاب اسلامی در جهان اسلام شعله ور شده است به سمت تکفیر و جنگ داخلی امت اسلام بکشانند و اسرائیل را امن و امریکا و انگلیس را راحت کنند.
آیت الله اعرافی افزودند : شاخ فتنه تکفیر را در حلب شکستیم و امروز به فضل خدا ، با همت مقاومت و مجاهدت شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت در موصل هم ما در حال شکستن شاخ فتنه تکفیر هستیم .
به زودی عنصرهای فاسد جهان اسلام شکست را تجربه خواهند کرد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه پول های آل سعود و نقشه های اسرائیل ، امریکا و انگلیس ، جوان های فریب خورده و هزاران تروریست را از سراسر عالم در سوریه و عراق و یمن برای جنگ طایفه ای و تجزیه  و مهار گفتمان مقاومت و انقلاب اسلامی جمع کردند اظهار داشتند : به فضل خدا هم در حلب و موصل هم در سوریه و عراق و به زودی در یمن این عنصرهای فاسد جهان اسلام شکست را تجربه خواهند کرد و امریکایی ها خواهند فهمید که باید گفتمان انقلاب اسلامی را به رسمیت بشناسند.
با میلاد امام باقر و صادق (ع) ظرفیت علمی جهان اسلام به حال انفجار درآمد
آیت الله اعرافی با تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلامی و حضرت امام جعفر صادق (ع) ، هر دو میلاد را نقطه عطفی در تاریخ بشریت دانستند و گفتند : این دو میلاد نوید بخش تحولاتی در زندگی بشری است ؛ میلاد پیامبر خدا بشارت دهنده و نوید بخش تحول تمدنی بزرگ برای همه بشریت و اعصار در تاریخ بود و میلاد مبارک امام صادق (ع) نوید بخش طلعلو انوار علم و حکمت پیامبر در آن عصر بود.
ایشان افزودند : با وجود شریف امام باقر و صادق (ع) ظرفیت علمی جهان اسلام به حال انفجاری و بسیار پیشرفته درآمد و این دو ستاره درخشان ، ماه تابان و سرمایه گرانقدر عالم اسلام سرآغاز انوار علم الهی در جامعه اسلامی و بشریت شدند.
خطیب جمعه میبد با تبریک هفته وحدت اظهار داشتند : وجود شریف پیامبر اسلام ، قرآن کریم و صدها عقیده و اصل مشترک جهان اسلام باید محور وحدت امت اسلام شود.
مولفه های وحدت امت اسلام 
ایشان با بیان اینکه امت اسلام به ملیت ، نژاد ، فرهنگ و زبان های گوناگون تقسیم می شوند خاطرنشان کردند : همه این مذاهب و فرهنگ و زبانها به جای خود محترم ؛ اما این امت مولفه های وحدتی دارد که هر جای عالم باشد یک جامعه بزرگ را زیر یک خیمه جمع می کند.
مدیر حوزه های علمیه کشور ، توحید و نبوت ، پیامبر خدا ، قران کریم ، میراث سنت رسول خدا ، قبله و کعبه را از جمله مولفه های بزرگ امت اسلام برشمردند و افزودند : این همه مشترکات فقهی ، اخلاقی و معارف همه مذاهب اسلامی و خاندان پیامبر بعنوان محبت انها مشترکات امت اسلامی هستند .
رئیس جامعه المصطفی العالمیه تصریح کردند : پس چرا گروهایی دانسته و نادانسته فریب دشمنان امت اسلام را می خورند و عقاید باطل و غیر قابل دفاع را در امت ترویج می دهند ، تا صف یگانه امت اسلام را متفرق کنند و این خیانت بزرگ و خلاف تعالیم پیامبر خداست.
خطیب جمعه میبد ، تکفیر و به جان هم پریدن ، جنگ قبیله ای ، طایفی و مذهبی را خلاف اصول ، قوانین ، احکام و فقه مذاهب اسلامی دانستند و گفتند : فقه و احکام مذاهب اسلامی هرگز اجازه کشتار و تفرق صفوف ، آن هم در زمانی که امت در برابر دشمنان خونخوار قرار دارد نمی دهد.
هفته وحدت در بستر همه مذاهب اسلامی معنی دارد 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه هفته وحدت در بستر همه مذاهب اسلامی معنی دارد اظهار داشتند : در گفتمان انقلاب اسلامی که هفته وحدت توسط امام رهبری و بزرگان ما بعنوان یادآوری این مشترکات تعیین شده است ، همه اقوام ، ملل ، فرهنگ و زبان ها و مذاهبی که در جهان اسلام وجود دارد باید تلاش کنند ؛ مانعی از یگانگی و یکدستی ما نشوند و روز به روز موانع وحدت زدوده و امت اسلام با تکیه بر حبل متن و عروة الوثقای وحدت بتواند بر دشمنان پیروز شود.
آیت الله اعرافی همچنین با اشاره به هفته وحدت حوزه و دانشگاه هم گفتند : مقوله وحدت حوزه و دانشگاه هم مثل مقوله وحدت مذاهب و پژوهش یک راهبرد بزرگ برای سعادت و کمال ملت ماست.
ایشان افزودند : استرتژیک و راهبرد وحدت مذهبی ، قومی در کشور و جهان اسلام ، راهبرد ارتقاء علمی و پژوهشی و راهبرد تعامل حوزه و دانشگاه ، هم افزایی علمی میان حوزه و دانشگاه ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی این دو قشر نخبگانی راهبردی برای سعادت ملت است .
فاصله های علمی در کشور باید با جهاد علمی جبران شود
مدیر حوزه های علمیه کشور با تبریک هفته پژوهش به دانشگاهیان ، حوزویان و آموزش و پرورش و به محققان و دانش پژوهان اظهار داشتند : به فضل الهی در پرتو انقلاب اسلامی ما در مسیر تحقیق و پژوهش ، حوزه و دانشگاه و در نسل جوان و محققانمان شاهد پیشرفت ها و دستاوردهای بزرگ هستیم .
امام جمعه میبد با بیان اینکه با همت دانشگاهیان و محققان در کشور دستاوردهای خوبی داریم که یکی از آنها انرژی هسته ای است افزودند : در سطح کشور شاهد یک جبهه تحقیقی گسترده هستیم و این حرکت در استان یزد و شهر ما هم که با تنوع مراکز علمی ، دانشگاهی ، حوزوی و محققان جوان راه افتاده است سرمایه بزرگی است که باید این دستاوردها را مهم شمرد.
ایشان با تاکید بر اینکه نباید به وضع موجود بسنده کنیم تصریح کردند : فاصله ما با قله های علمی در جهان در بخش هایی هنوز زیاد است و عزم استوار و اراده قوی می خواهد تا در قلمروهای مختلف ، در فناوری های پیشرفته و در علوم پایه ، علوم اجتماعی و انسانی این فاصله ها را کم کنیم .
آیت الله اعرافی با بیان اینکه این فاصله ها باید با جهاد علمی جبران شود افزودند : فرزندان ما در دوره دبستان و دبیرستان باید روح علمی و تحقیقی پیدا کنند.
خطیب جمعه میبد اظهار داشتند : دانشگاهها و حوزه های ما باید مرزهای دانش را درنوردند و وزارت های مسئول هم برای رشد علمی روزافزون تلاش کنند.
امام جمعه میبد هفته پژوهش را فرصتی برای جبران فاصله ها و تقویت پایه های استقلال و دستیابی به آرمانهای بزرگ انقلاب اسلامی بر پایه علم ، دانش اندوزی ، تحقیق و تولید خواندند.
در ده سال آینده وضعیت استان در حوزه آب دشوارتر می شود 
حضرت آیت الله اعرافی یکبار دیگر مساله مهم استان را مساله آب خواندند و اظهار داشتند : اگر تعارفات را کنار بگذاریم استان یزد در بحران آب قرار دارد.
امام جمعه میبد با بیان اینکه استانی که با سابقه و نقش و تاثیراتی که در کشور دارد امروز دچار مشکلاتی در مساله آب است و بحث انتقال آب و طرح های جدید برای آبرسانی به استان یک مساله حیاتی است.
خطیب جمعه میبد تصریح کردند : انتظار می رود مسئولین استان آینده را ببینند چرا که 10 سال پیشرو وضع دشوارتر خواهد بود.
ایشان صنعت را دومین مساله استان عنوان کردند و گفتند : باید حمایت های بودجه ای و تسهیلاتی از صنعت و پروژه های حیاتی استان به عمل بیاید.
آیت الله اعرافی تاکید کردند : امیدواریم در هر دو موضوع مسئولان کشور توجه بیشتری داشته باشند.
ایشان با اشاره به حماسه نهم دی و نوزدهم دی ماه و مناسبت های گوناگون این ماه هم گفتند : امروز کشور ما نیاز دارد از فتنه ها و ناآگاهی های گذشته الهام و وحدت خود را پیرامون اسلام و ولایت و رهبری صیانت کند.

میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.