Skip to Content


شاخص‌های نسل جوان انقلابی


امروز با واقعیت مهمی در جامعه ایران روبه‌رو هستیم و آن هم حضور جوانان انقلابی در عرصه‌های مختلف سیاسی، ‌اجتماعی و فرهنگی است. اگر قرار باشد مقایسه‌ای میان جوانان نسل فعلی و جوانان نسل اول انقلاب صورت گیرد، باید به این حقیقت اذغان کرد که جوان کنونی به مراتب انقلابی‌تر از نسل گذشته خود است.

به گزارش "میبدخبر"، نسل اول انقلاب در به ثمر رساندن انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی و دفاع از مرز و بوم کشور در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله، بسیار نقش‌آفرین بود و به پیروزهای شگفتی دست یافت و در تاریخ انقلاب سابقه خوب و درخشانی را از خود به یادگار گذاشت، اما نسل کنونی با حفظ همان مشخصات و ویژگی‌ها به مراتب انقلابی‌تر و با انگیز‌های قوی‌تری در صحنه حضور پیدا کرد.

نسل گذشته انقلاب، دوران طاغوت را درک کرده بود و در فضای انقلابی جامعه تنفس کرد و توانست در عرصه‌های مختلف مثمرثمر باشد، اما نسل کنونی بعد از استقرار نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته ‌و از ابتدا پا به میدان انقلاب گذاشت و ما امروز شاهد تلاش‌های این نسل در عرصه‌های جهاد سازندگی، حضور فعال آنها در مراسم عبادی و معنوی مثل اعتکاف و شرکت گسترده در سوگواری های ایام محرم و صفر هستیم.

ما شاهد حضور فعالانه همین نسل جوان در راهیان نور هستیم و می‌بینیم که نسل جوان کنونی چگونه در عرصه‌های جنگ نرم و مقابله با نفوذ دشمن، حضوری فعال و مومنانه دارد. عرصه‌‌هایی که برشمرده شد همه از جمله عوامل مقوم و پیش‌برنده ‌ انقلاب است.

در شرایط کنونی منطقه، حضور ما در سوریه و عراق، ‌مستشاری است اما شاهدیم که این نسل جوان، برای حضور در این عرصه هم عاشقانه اقدام می‌کند.

یکی از شاخصه‌های مهم انقلابی بودن، حمایت از ولایت فقیه و داشتن روحیه ولایی است، همچنان که امام راحل هم دربیاناتشان فرمودند نسل جوان کنونی، عاشق ولی فقیه هستند. این موضوع در دیدارهایی که نسل جوان با مقام معظم رهبری دارند کاملا مشهود است.

جوانان، عاشقانه به نصایح ایشان گوش فرا می‌دهند و مخلصانه تلاش می‌کنند تا از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تبعیت کنند.

نسل کنونی، جوانان بصیری را شامل می‌‌شود که در تبعیت و اطاعت از ولی‌فقیه در بحران‌هایی مثل فتنه 88 حضوری آگاهانه داشت و در کنار مدیریت رهبر معظم انقلاب، توانست آن بحران را مهار کند. جوان امروزی ما مدافع نظام است.

اگر نگاهی به تاریخ اسلام بیندازیم، متوجه خواهیم شد که امیرمومنان، امام حسن وامام حسین و همگی ائمه اطهار(علیهم‌السلام) در کنار خود کمتر از وجود چنین نیروهای مخلصی بهره‌مند بودند، اما در شرایط فعلی، نسل کنونی، گوش به فرمان رهبری مسیر ضدیت و مبارزه با امپریالیسیم جهانی و در رأس آن آمریکا را در پی گرفته است. بنابراین دشمن‌ستیزی از دیگر شاخصه‌های جوان انقلابی امروزی است.

نسل جوان ما متدینانی هستند که دین را به عنوان معیار و شاخص می‌شناسند و در همه عرصه‌ها برای اعتلای اسلام و انقلاب، حضوری مومنانه دارند.

جام جم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.