Skip to Content

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد:


رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد گفت: نرخ میوه در یزد نسبت به 10، 12 روز گذشته، 20 الی 25 درصد کاهش داشته است.

به گزارش میبد خبر، حسین مشرف در رابطه با تأثیر سیل‌های اخیر در قیمت میوه گفت: بارندگی و سیل‌های اخیر در یک برهه‌ای موجب افزایش قیمت میوه و سبزیجات شد اما از استان‌های مجاور جایگزین شد و مشکل حل شد.

وی افزود: برخی موارد مانند هویج و کلم و سبزیجاتی که در جنوب بود از استان‌های دیگری جایگزین شد و موجب شد تا قیمت بالاتر نرود و حتی برخی سبزیجات پایین‌تر هم آمد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد درباره آخرین نرخ میوه در یزد اظهار داشت: گوجه از 4500 به 3500 تومان، پیاز از 10 هزار به 9 هزار تومان، سیب زمینی از 4500 به 3500 تومان، خیار گلخانه‌ای از 5000 به 4000 تومان، خیار مینی از 6000 به 5000 تومان کاهش قیمت داشته، یعنی حدود 20 درصد شاهد کاهش قیمت میوه‌ها بوده‌ایم.

مشرف با بیان اینکه سبزیجات هم حدود 20 درصد کاهش قیمت داشته، عنوان کرد: کلم‌برگ 5500 تومان بوده که به 4000 تومان کاهش قیمت داشته و هویج نیز از 5000 تومان به 4000 تومان کاهش قیمت داشته است.

وی با بیان اینکه این قیمت‌ها مربوط به میدان میوه و تره‌بار است و قیمت میوه‌فروشی‌ها 30 درصد بیشتر از این است، تأکید کرد: در واقع نرخ میوه در یزد نسبت به 10، 12 روز گذشته، 20 الی 25 درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد تصریح کرد: همچنین کاهو حدود 30 ، 40 درصد نسبت به قبل از عید ارزان‌تر شده که البته به بازار آمدن کاهو یزدی نیز در ارزانی کاهو موثر بوده است.

مشرف در رابطه با حمله ملخ‌ها به برخی استان های کشور و تأثیر آن بر روی قیمت میوه ها بیان کر: فعلا که حمله‌ای صورت نگرفته و نمی‌توان الان در این رابطه چیزی گفت.

وی همچنین گفت: نرخ اعلام شده میوه مربوط به امروز و این هفته است و اگر مثلا اتفاق خاصی بیفتد و سامانه سرما بیاید، ممکن است باز شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.