Skip to Content

آیت الله اعرافی:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برآمده از متن انقلاب، آزموده در کوران دفاع مقدس و ورزیده شده در جبهه مقاومت اسلامی است


خطیب جمعه قم افزود: رشیدمردان سپاه در برابر هجمه‌های دشمنان ایستادگی کرده‌اند و امروز نیز ملت قدردان، پاسداران هستند و باید با حفظ وحدت یاوه‌گویی‌های استکبار را به نابودی و شکست کشاند.

به گزارش "میبدخبر"، آیت‌الله علیرضا اعرافی پیش از ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه خشم و غضب نابه‌جا در دنیا و آخرت قابل وصف نیست، اظهار کرد: کسانی که بتوانند خشم و غضب خویش را مهار کنند تجربه‌ای معنوی و عرفانی خواهند داشت و بسیاری از درجات معنوی و مراتب اخروی وجود دارد که جز با کنترل غضب و مهار خشم میسر نیست.

بسیج نیوز نوشت: وی با بیان اینکه کنترل غضب و مهار خشم در روابط خانوادگی و روابط میان همسران از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار کرد: توانایی مهار خشم یکی از علائم مهم ایمان بوده و در سوره آل عمران یکی از آثار متقین کنترل خشم عنوان شده است.

رئیس جامعة المصطفی‌العالمیه با بیان اینکه همسران باید احترام و کرامت یکدیگر را حفظ کنند، گفت: اگر خانه‌ بر پایه‌های نورانی و به دور از توقعات بی‌جا برپا شد ریشه‌های خشم و عصبانیت خشکانده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ماه شعبان باید خود را برای فرا رسیدن ماه مبارک رمضان آغاز کنیم، اظهار کرد: در ماه شعبان فیض‌های بزرگ موج می‌زند و در میان این فیوضات ما با استفاده اذکار به وجه ربوبی شعبان یعنی رسیدگی به نیازمندان و کارهای خیر رهنمون می‌شویم.

امام جمعه قم با بیان اینکه در ماه شعبان باید به مناجات شعبانیه و صلوات شعبانیه توجه کرد، اضافه کرد: در مناجات شعبانیه 40 بار با خداوند راز و نیاز کرده و او را می‌خوانیم و این مناجات یک دوره انسان‌شناسی و یک دوره توحید کامل است.

اعرافی با اشاره به اینکه باید ماه مبارک شعبان را مغتنم شمرده و آماده ورود به ماه مبارک رمضان شویم، افزود: میلاد امام سجاد، حضرت عباس و میلاد امام حسین (ع) را گرامی داشته و یاد شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم را گرامی می‌داریم.

وی با گرامیداشت سوم شعبان روز پاسدار، این روز را به پاسداران تبریک گفت و اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برآمده از متن انقلاب، آزموده در کوران دفاع مقدس و ورزیده شده در جبهه مقاومت اسلامی است و اکنون سپاه پاسداران در کنار دیگر قوای نظامی، قدرتی با توان بالا متکی به سلاح معنوی و برخوردار از سلاح‌های پیشرفته نظامی است.

امام جمعه قم تصریح کرد: رشیدمردان سپاه در برابر هجمه‌های دشمنان ایستادگی کرده‌اند و امروز نیز ملت قدردان، پاسداران هستند و باید با حفظ وحدت یاوه‌گویی‌های استکبار را به نابودی و شکست کشاند.

وی با تبریک فرا رسیدن روز جانباز خاطرنشان کرد: 500 هزار جانباز سندهای افتخار ما و پرچم‌های برافراشته انقلاب اسلامی هستند. جانبازان عزیز سرمایه‌های کشور و انقلاب اسلامی به شمار می‌روند و امروز در کنار جانبازان انقلاب و دفاع مقدس شاهد خیل عظیم جانبازان مدافع حرم و مقاومت اسلامی هستیم و به همه شما این جانبازی و پیروی از حضرت ابوالفضل العباس (ع) را تبریک می‌گوییم.

اعرافی با بزرگداشت یاد و نام مرحوم کلینی گفت: وی در زمان غیبت کبری می‌زیسته و 20 سال زندگی خود را برای نگارش یکی از چهار کتاب مهم شیعی صرف کرد و از مفاخر عالم اسلام و تشیع به شمار می‌رود.

وی روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر را گرامی داشت و افزود: هلال احمر در عرصه‌های گوناگون برای گره‌گشایی و حل مشکلات کنار مردم حضور دارد و از خدمات این عزیزان تقدیر و تشکر می‌کنیم و یاد شهیدان این نهاد خدوم را گرامی می‌داریم.

امام جمعه قم با بیان اینکه نباید بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص از امکانات محروم شوند، اظهار کرد: باید همه نسبت به این بیماران توجه لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه همچنان شاهد کینه‌توزی‌های دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریکا هستیم و در برابر این کینه‌توزی‌ها ایستادگی و هوشیاری لازم است، اظهار کرد: آنها در هفته‌های اخیر همچنان بر مواضع کینه‌توزانه خود پافشاری می‌کند؛ دزدی 2 میلیارد دلاری از ذخایر ایران و تعرض به سلاح‌های دفاعی و موشکی از جمله نشانه‌های این کینه‌توزی‌هاست.

اعرافی تصریح کرد: ما سلاح‌های کشتار جمعی را از روی مبانی دینی خود کنار گذاشته‌ایم و اخیراً در خصوص رزمایش‌های در خلیج فارس حرف زده‌اند که رهبری در این خصوص موضع قاطع داشتند.

وی تأکید کرد: عدم تعهد کامل به رفع تحریم‌ها، دفاع مستمر از آل سعود که در یمن و بحرین خون‌ریزی می‌کند، دفاع از تروریسم بین‌المللی در غزه، سوریه و یمن و فتنه‌انگیزی‌ها در عراق پرونده آمریکا را سیاه‌تر کرده است.

امام جمعه قم گفت: گروه‌های عراق بدانند اختلاف ایجاد شده به تلاش سرویس‌های جاسوسی آمریکا و صهیونیست‌ها بر می‌گردد و آنها باید از فرمان مرجعیت تبعیت کنند.

وی افزود: در شرایط کنونی نباید دچار غفلت شویم و باید بر عنصر مقاومت و هوشمندی خود بیفزاییم و دولت و ملت باید بدانند که نیاز به شناخت توطئه‌ها و ایستادگی و مقاومت جانانه داریم؛ غربی‌ها بدانند با این رهبر بزرگ و این ملت آزاد در اهداف خود موفق نخواهند شد. راه ما گفتمان مقاومت و بنیان نهادن اقتصاد مقاومتی است و امیدواریم همه مسئولان و ملت به این مسئله توجه داشته باشند.

اعرافی با بیان اینکه قرار ما بر شرکت در حج و انجام این واجب الهی است اظهار کرد: اگر حج ما انجام نشد دنیا بداند که خادمان دروغین خانه خدا ملت ما را از حج محروم کردند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.