Skip to Contentجانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اعلام کرد: سپاه الغدیر استان یزد به عنوان معین شهر چهل هزار نفری هویزه تعیین شده که وظیفه کنترل سیلاب، اسکان موقت ساکنین و در صورت نیاز بازسازی شهر را به عهده می گیرد.

به گزارش میبد خبر، جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با قدردانی از کمک های مردمی به هموطنان سیل زده عنوان کرد: سپاه الغدیر استان یزد از همان ساعات اولیه وقوع سیل با هماهنگی سازمان بسیج نسبت به جمع آوری اقلام مورد نیاز هموطنان سیل زده اقدام کرده و تا کنون این کمک ها را در قالب 8 دستگاه کامیون به مناطق سیل زده ارسال کرده است.

سرهنگ رضا پور شمسی ادامه داد: از این تعداد 2دستگاه کامیون به استان گلستان، 1 دستگاه کامیون به خراسان شمالی، 1دستگاه کامیون به استان لرستان و 4 دستگاه کامیون نیز به استان خوزستان ارسال شده است.

وی افزود: تا کنون کمک های مردم نوع دوست استان یزد شامل 3 هزار و 500 تخته پتو، 18 هزار بطری آب معدنی، 750 کیلو حلوا ارده، 34 هزار عدد کنسرو، 9 هزار کیلو نان خشک، هزار کیلو بیسکویت،  هزار و پانصد بسته ماکارونی، 6 هزار دست انواع پوشاک، 4 هزار کیلو انواع حبوبات، 2 هزار لیتر انواع مواد شوینده، 2 هزار کیلو برنج و روغن، هزار و چهارصد متر نایلون عریض، 200 عدد بیل و کلنگ، پانزده هزار عدد گونی و 26 تُن آرد به مناطق آسیب دیده ارسال و در میان سیل زدگان توزیع شده است.

پورشمسی تاکید کرد: علاوه بر اقلام مصرفی تا کنون یک میلیارد ریال وجه نقد نیز جهت کمک به هموطنان سیل زده جمع آوری شده است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار تمام این اقدامات یک واحد نانوایی سیار نیز به استان خوزستان اعزام شده همچنین دو موکب که یکی وظیفه اسکان سیل زدگان و دیگری وظیفه پخت روزانه 7000 پرس غذا را بر عهده دارند، در این مناطق مستقر شده اند.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: همچنین سپاه الغدیر استان یزد به عنوان معین شهر چهل هزار نفری هویزه تعیین شده که وظیفه کنترل سیلاب، اسکان موقت ساکنین و در صورت نیاز بازسازی شهر را به عهده می گیرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.