Skip to Content


سوگندنامه نمایندگان چیست؟


چند روزی است که مجلس دهم رسما کار خویش را آغاز کرده است و در قدم اول نمایندگان طبق اصل 67 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به صورت دسته جمعی سوگندنامه ای را قرائت نمودند. در ادامه متن این سوگند نامه را برای خوانندگان محترم آورده ایم...

به گزارش میبد خبر: طبق اصل 67 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران: «نمایندگان باید در نخستین جلسه مجلس به ترتیب زیر سوگند یاد کنند و متن قسم نامه را امضا نمایند.» 
 
شاید دانستن اینکه نمایندگانی که با رأی ما به مجلس راه یافته اند در نخستین روز مجلس چه چیزی را سوگند می خورند و آن را با دستان خود امضاء می کنند؛ برای مردم جالب باشد. برای همین هم متن سوگندنامه نمایندگان مجلس را در ادامه آورده ایم...
 
متن سوگند نمایندگان طبق اصل ۶۷ قانون اساسی به شرح ذیل است:
 
بسم‏ الله‏ الرحمن‏ الرحیم‏
 
«من در برابر قرآن مجید به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌کنم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم. همچنین ودیعه‌ای که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم، و در انجام وظایف وکالت، ‌امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تامین مصالح آنان را مدنظر داشته باشم.»
 
انتهای پیام/م.حرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.