Skip to Content

به مناسبت ایام عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س)؛


همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) نمایش آیینی – مذهبی «بیرق ماندگار» در دانشکده علوم قرآنی میبد به روی صحنه رفت.

به گزارش میبد خبر، اثر نمایشی «بیرق ماندگار» کاری از گروه فرهنگی سفیر تهران به نویسندگی حمید حرا و کارگردانی مهرداد مهرابی به مناسبت ایام فاطمیه با همکاری دانشکده علوم قرآنی میبد از دوشنبه 30 بهمن ماه تا پنج شنبه 3 اسفند ماه در سالن شهید مطهری این دانشکده به روی صحنه می رود.

این نمایش روایتگر داستان پسر جوانی است که پس از سال‌ها به کشور بازمی‌گردد تا خانه‌ای را که از پدرش به ارث رسیده به برج تبدیل کند اما این خانه یک خانه معمولی نیست چراکه پدرش سال‌ها در آن به عزاداری محرم و ایام فاطمیه پرداخته بود. پدر این جوان یک پیرغلام اهل بیت (ع) بوده اما پسرش اعتقادی به برگزاری مراسم عزاداری ندارد و مثل برخی از جوانان امروزی فکر می کند. در همین راستا فلاش بکی به تاریخ زده می شود و اتفاقاتی که برای حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) رخ می دهد جلوی چشم این جوان زنده می شود. در نهایت اتفاقی که برای مادر این جوان رخ می دهد او را به خودش آورده و از ته دل تصمیم به برگزاری مراسم ایام فاطمیه در خانه پدری اش می گیرد.

در اجرای این اثر نمایشی تلاش شده به جوانان امروزی فلسفه عزاداری برای حضرت فاطمه (س) و دیگر اهل بیت (ع) یادآوری شود تا آنها بدانند که بعد از ۱۴۰۰ سال چرا هنوز مسلمانان برای این بزرگان عزاداری و نوحه سرایی می کنند. اجرای این نمایش در روزهای آغازین مورد استقبال مخاطبین قرار گرفته است.

عباس خداوردیان، احسان عباسی، حسین امین‌الرعایا، حمیدرضا یعقوبیان، مسعود ابراهیمی از بازیگران این سوگنامه نمایشی هستند.

یادآور می‌شود تماشای این نمایش برای عموم علاقمندان به ساحت مقدس حضرت زهرا(س) رایگان است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.