Skip to Content

به مناسبت ایام عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س)؛


همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) نمایش آیینی – مذهبی «بیرق ماندگار» در دانشکده علوم قرآنی میبد به روی صحنه رفت.

به گزارش میبد خبر، اثر نمایشی «بیرق ماندگار» کاری از گروه فرهنگی سفیر تهران به نویسندگی حمید حرا و کارگردانی مهرداد مهرابی به مناسبت ایام فاطمیه با همکاری دانشکده علوم قرآنی میبد از دوشنبه 30 بهمن ماه تا پنج شنبه 3 اسفند ماه در سالن شهید مطهری این دانشکده به روی صحنه می رود.

این نمایش روایتگر داستان پسر جوانی است که پس از سال‌ها به کشور بازمی‌گردد تا خانه‌ای را که از پدرش به ارث رسیده به برج تبدیل کند اما این خانه یک خانه معمولی نیست چراکه پدرش سال‌ها در آن به عزاداری محرم و ایام فاطمیه پرداخته بود. پدر این جوان یک پیرغلام اهل بیت (ع) بوده اما پسرش اعتقادی به برگزاری مراسم عزاداری ندارد و مثل برخی از جوانان امروزی فکر می کند. در همین راستا فلاش بکی به تاریخ زده می شود و اتفاقاتی که برای حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) رخ می دهد جلوی چشم این جوان زنده می شود. در نهایت اتفاقی که برای مادر این جوان رخ می دهد او را به خودش آورده و از ته دل تصمیم به برگزاری مراسم ایام فاطمیه در خانه پدری اش می گیرد.

در اجرای این اثر نمایشی تلاش شده به جوانان امروزی فلسفه عزاداری برای حضرت فاطمه (س) و دیگر اهل بیت (ع) یادآوری شود تا آنها بدانند که بعد از ۱۴۰۰ سال چرا هنوز مسلمانان برای این بزرگان عزاداری و نوحه سرایی می کنند. اجرای این نمایش در روزهای آغازین مورد استقبال مخاطبین قرار گرفته است.

عباس خداوردیان، احسان عباسی، حسین امین‌الرعایا، حمیدرضا یعقوبیان، مسعود ابراهیمی از بازیگران این سوگنامه نمایشی هستند.

یادآور می‌شود تماشای این نمایش برای عموم علاقمندان به ساحت مقدس حضرت زهرا(س) رایگان است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.