Skip to Content


سومین همایش فرهیختگان شهر خورشید در میبد به روایت تصویر


سومین همایش فرهیختگان میبدی با حضور شخصیت های موفق شهر خورشید، در دانشگاه آزاد اسلامی میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، سومین همایش فرهیختگان میبدی سراسر کشور سوم فرودین در ر دانشگاه آزاد اسلامی میبد با  هدف شناسایی افراد نخبه، ارتباط چهره به چهره و استمداد از فرهیختگان، مدیران و افراد کاربلد در پیشرفت شهر میبد و تبادل اطلاعات و تجربیات برگزار شد.

آیت الله اعرافی در این همایش ضمن تبریک سال نو و خیر مقدم به فرهیختگان بیان داشت: با توجه به شرایط فعلی حاکم بر استان یزد و شهرستان میبد و بحران آب و محیط زیست و صنعت باید به فکر بازار دانش و تولید فکر و اندیشه باشیم.

وی افزود: ما شرایط توسعه سخت افزاری را در اختیار نداریم و دستمان در این زمینه بسته است و آنچه که می تواند دستمان را باز کرده و آینده استان و شهرمان را تضمین نماید ایجاد بازار علم و فناوری، اندیشه و ایده و فکر نو می باشد.

امام جمعه میبد عنوان کرد: با مطالعه یکی دو دهه آینده، سناریوهای مختلفی پیش روی ماست که برخی از این سناریوهای موجود ما را به نابودی مطلق می کشاند و باید در این شرایط گزینه های را انتخاب کنیم که بتواند شرایط حیات را تضمین کرده و افق های روشنی را طراحی کند و این کار فرهیختگان و استعداد های سرآمد و برتر است و منطقه ما باید مبدل به قطب های فکر و اندیشه شود.

آیت الله اعرافی با توجه به شرایط تنازع بقا در دانشگاهها و محدودیتهایی که طرح های کلان کشور ایجاد می کند، افزود: باید بتوانیم در این تنازع بقا و در این شرایطی که بر دانشگاهها حاکم است بازار علم را پایه ریزی کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: مسئولین باید به استعدادهای جوانان توجه داشته باشند و با یافتن این استعدادهای برتر و ایجاد شرایط برای رشد و تعالی آنها بر جامعه اثر گذار باشیم.

در پایان مراسم از فرهیختگان تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.