Skip to Content


سومین جلسه شورای سلامت شهرستان میبد+تصاویر


سومین جلسه شورای سلامت میبد با حضور اعضای این شورا در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش "میبدخبر"،در این جلسه که با حضور معاون فرماندار، سرپرست شبکه بهداشت، دامپزشکی و سایر اعضای شورای سلامت در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد،  محسن فلاح معاون فرماندار میبد، ضمن خیر مقدم به اعضای شورای سلامت، مناسبت های مهرماه را گرامی داشت. 

در ادامه سرپرست شبکه بهداشت میبد مصوبات جلسات قبل  را عنوان کرد و از سایر ادارات خواست تا جلسه شورای ارتقای سلامت در ادارات را جدی تر مورد پیگیری قرار دهند و مستندات مربوطه را  به دبیرخانه شورای سلامت ارسال نمایند.
دکتر سهیلی ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط مرکز بهداشت در زمینه بیماری پدیکولوزیس که از مرداد ماه سال جاری تاکنون در حال انجام می باشد، با اشاره به هفته سلامت قلب، برنامه های آموزشی با موضوع پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی را مطرح کرد.
سرپرست شبکه بهداشت میبد همچنین گزارشی از اجرای طرح خودمراقبتی در مدارس و آموزش۳۲۰ نفر از معلمان و مربیان آموزش و پرورش شهرستان  ارائه داد و در ادامه، مشکل تامین آب شرب و سرویس آبخوری مدارس ندوشن  مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت. 
نصیری پور نماینده شهرداری نیز در خصوص اتلاف سگ های ولگرد بیان داشت: اتلاف سگ های ولگرد تا پایان شهریور ماه با مجوز شورای تامین شهرستان انجام شده و در حال تمدید مجوز تا سه ماه آینده هستند.
سپس کارشناس نظارت دامپزشکی از کمبود فضای فیزیکی کشتارگاه میبد ابراز نگرانی کرد و خواستار بهبود این وضعیت شد. 
در پایان نیز موضوعاتی همچون طرح عملیاتی مدیریت پسماند شهری، تعیین مکان جدید جهت دفع زباله ها با توجه به نزدیکی مکان کنونی گود زباله به شهر توسط شهرداری و اخذ مجوز تبلیغ رسانه ای و شهری هر گونه مواد غذایی با مجوز مرکز بهداشت مطرح شد.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.