Skip to Content

به همت هیات امنای مسجد جامع فیروزآباد؛

سومین تشکل نیکوکاری مردم نهاد شهرستان میبد آغاز به کار کرد+ تصاویر


سومین تشکل نیکوکاری مردم نهاد شهرستان میبد با همکاری کمیته امداد و هیات امنای مسجد جامع فیروزآباد افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، با حضور مسئولین شهرستان میبد سومین تشکل نیکوکاری مردم نهاد شهرستان میبد در محله فیروزآباد میبد افتتاح شد.

 حسین زین الدینی مدیر کمیته امداد شهرستان میبد در این مراسم بیان داشت: دین اسلام اهمیت زیادی برای امور معیشتی و اجتماعی نیازمندان قائل شده و بر رسیدگی به امور محرومان توسط مسلمانان تاکید فراوان کرده است. از آنجا که مسجد در جامعه نبوی، محور بسیاری از امور اجتماعی مسلمانان، از جمله پیگیری مشکلات نیازمندان است، به همین جهت مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد یک واحد مردمی است که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بصورت داوطلبانه و با نظارت کمیته امداد امام خمینی (ره )به نیازمندان مساعدت می کنند

وی افزود: مراکز نیکوکاری، ابتکاری خلاقانه برای مشارکت مردم در تامین نیازهای مستمندان تحت نظارت کمیته امداد امام خمینی است که آن را می توان حرکتی مردمی برای فقر زدایی از جامعه تلقی کرد. در واقع این مرکز پیشخوان کمیته امداد محسوب می شود و پل ارتباطی بین کمیته امداد و جامعه مردمی است؛ شناسایی، ارتباط و تعامل با اشخاص تاثیرگذار، خیران و موسسه های خیریه، استفاده از ظرفیت بالای مساجد، برون سپاری و توسعه خدمات رسانی به محرومان و تکریم آن ها، ایجاد همبستگی و توازن اجتماعی و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه از جمله اهداف راه اندازی این مراکز نیکوکاری است.

زین الدینی با بیان اینکه مدیریت مراکز نیکوکاری محله محور است افزود: با توجه به محقق شدن اهداف این نهاد برای تقویت استقلال کاری و احراز هویت مردمی این مراکز، کمیته امداد مدیریت این مراکز را به هیات عامل مراکز نیکوکاری واگذار کرده است.

وی تأکید کرد: این مسئله برای ما محسوس است که هر جا پای خیران به مساجد باز شده است، کارکرد مساجد گسترش پیدا کرده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد به محورهای فعالیت این مراکز نیکوکاری اشاره کرد و گفت: تأمین کمک معیشت، ارائه خدمات فرهنگی و کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان، بهداشت و درمان، احداث و تعمیر مسکن و جذب مشارکت های خیران محله برای نیازمندان همین منطقه از محورهای اساسی فعالیت های این مرکز نیکوکاری است.

در پایان این مراسم با صدور احکامی از سوی کمیته امداد شهرستان میبد محمد رضا جعفر زاده و محمد حسین ملک پور بعنوان مدیر عامل و مسئول اجرایی این مرکز نیکوکاری انتخاب شدند.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.