Skip to Content

#مایه شرمساری؛

سورپرایز روحانی برای مردم یزد چه شد؟


دکتر روحانی در جریان سفر استانی خود در جمع مردم یزد از سورپرایز خود برای مردم این استان سخن گفت اما اکنون از سرنوشت و سرانجام این سورپرایز خبری در دست نیست.

به گزارش میبد خبر، با نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری و روزهای پایانی دولت یازدهم طبق اعلام استانداری یزد، حسن روحانی در روزهای آتی به یزد سفر خواهد کرد.

شایسته است قبل از سفر از دوم وی به یزد وعده ها و سورپرایزی که در سفر قبلی برای مردم یزد داشته را یادآوری و جویای احوال آن ها شویم.

روحانی در سفر قبلی خود به استان یزد هنگامی که در حسینیه امیرچخماق برای یزدی ها سخنرانی می کرد از یک سورپرایز ویژه برای مردم یزد خبر داده بود. سورپرایز روحانی طرحی بود که بیش از دو دهه ذهن مردم و همچنین دولت های مختلف را به خود مشغول کرده بود و درصدی از عملیات عمرانی آن نیز اجرا شده بود.

روحانی در این سفر به مردم یزد وعده داد؛ طرح انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به فلات مرکزی در دستور کار دولت است و استان یزد اولین استانی خواهد بود که آب خلیج فارس به آن می رسد. 

بهره‌مندی یزدی‌ها از آب خلیج فارس پیش از استان‌های دیگر نه تنها موضوعی غیرکارشناسی بود بلکه خیلی زود از سوی بسیاری از کارشناسان و حتی خود دولتی ها غیر عاقلانه دانسته شد. در همین راستا عیسی کلانتری مشاور معاون اول رئیس جمهور در امور آب و کشاورزی در خصوص طرح مذکور می گوید: از خلیج فارس و دریای خزر آبی به هیچ کجا منتقل نمی شود؛ اصلا چنین طرحی غیرعقلانی و غیراجرایی است.

اکنون پس از گذشت 2 سال از سورپرایز وعده داده شده روحانی به مردم یزد نه تنها خبری از اجرای این طرح به گوش نمی رسد بلکه  طرح خط دوم انتقال آب از کوهرنگ به یزد نیز تاکنون تکمیل نشده است!.

همچنین دکتر روحانی در سفر قبلی خود وعده اختصاص 970 میلیارد تومان برای اجرای 44 طرح چون کلینیک تخصصی تامین اجتماعی بافق، کارخانه آگلومراسیون بافق، خط آهن و ایستگاه کارخانه گندله سازی، یک واحد گازی نیروگاه تابان، پست برق 400.230 اشکذر، 480 واحد مسکونی شهرک جوانان یزد، پروژه‌های ریلی و ابنیه و ایستگاه‌های اردکان و میبد و ... را داده بود که اکنون در آستانه سفر دوباره وی به یزد این سوال مطرح می‌شود که سرنوشت این وعده‌ها که قرار بود همگی در سال 95 و 96 عملی شود چه شده است؟ البته مسئولین استان هنوز در تعداد این پروژه‌ها و میزان پیشرفت آن با هم اختلاف نظر دارند و آمارهایی کاملا متناقض بیان می‌کنند که احتمال صِرف وعده بودن آن‌ها را تقویت می‌کند.

در این روز‌هایی که دکتر روحانی بیش از هر زمانی باید به دفاع از کارنامه خود و وعده های داده شده خود بپردازد لازم است از چرایی مرگ مغزی وعده انتقال آب خلیج فارس و بهره‌مندی مردم یزد پیش از استان های دیگر نیز سخن بگوید؛ وعده ای که به گفته رئیس جهور قرار بود سورپرایزی برای یزدی ها باشد.

انتهای پیام/

عصر فرهنگ
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.