Skip to Content


سند توسعه گیاهان دارویی در میبد تدوین شد


فرماندار میبد از تهیه سند توسعه گیاهان دارویی در شهرستان میبد خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های شهرستان میبد توسعه و ترویج گیاهان دارویی و کم آبخواه است.

به گزارش میبد خبر، جلسه کارگروه گیاهان دارویی شهرستان با حضور فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین در فرمانداری برگزار شد.

فرماندارمیبد در این جلسه، از تهیه سند توسعه گیاهان دارویی در شهرستان میبد خبر داد و گفت: این سند با امضای توافقنامه وزیر جهاد کشاورزی با نگاه آموزشی، تحقیقاتی، تولید و فراوری و اشتغال به دانشگاه میبد واگذارشده است.

وی افزود: یکی از اولویت‌های شهرستان میبد توسعه و ترویج گیاهان دارویی و کم آبخواه است.

فلاح با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی در شهرستان میبد از سال 91 آغازشده، اظهار داشت: تاکنون بیش از 5 هکتار از اراضی شهرستان میبد زیر کشت زعفران، گل محمدی و به‌لیمو قرارگرفته است.

وی با اشاره به کارهای مطالعاتی توسعه گیاهان دارویی در میبد روی چهار گیاه سازگار با شرایط آب‌وهوای میبد گفت: توسعه گیاهان دارویی و کم آبخواه را باید از خانواده‌ها و آموزش‌وپرورش شروع کرد و با مشارکت دهی شهرداران و دهیاران آن را در روستاها توسعه داد.

فرماندار میبد با تشریح ویژگی‌های گیاهان دارویی به لحاظ اقتصادی تصریح کرد: اگر جهاد کشاورزی بتواند برای متقاضیان و بهره‌برداران بسته‌های تسهیلاتی تعریف کند مردم بیشتر به این سمت هدایت می‌شوند.

فلاح خاطرنشان کرد: هر کشاورز میبدی باید حداقل هزار مترمربع از اراضی کشاورزی خود را به کاشت گیاهان دارویی و کم آبخواه اختصاص دهد.

وی با اشاره به پی گیری‌های خود در خصوص مصوبه کلکسیون گیاهان دارویی در میبد گفت: امیدواریم با ایجاد کلکسیون گیاهان دارویی که در شهرستان میبد مصوب شده است بتوانیم روند بهتر و مطلوب‌تری را برای پیشبرد امور داشته باشیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.