Skip to Content

لحظه‌شماری مردم یزد برای تشییع شهدای گمنام؛

سند اراده مردم یزد برای تدفین شهدای گمنام در میدان شهدا +تصاویر


اوج عشق و علاقه کسبه و بازاریان مومن و انقلابی استان به تدفین شهدای هشت سال دفاع مقدس در میدان امیر چخماق یادآور قیام مردم یزد علیه طاغوت است.

یزد رسا،  مردم شهید پرور و ولایت مدار یزد از دیرباز خواهان تدفین شهدای گلگون کفن هشت سال دفاع مقدس در شهر دارالعباده بوده اند تا جایی مردم دارالعباده، اصناف وبازریان یزدطی طوماری خواستار دفن باشکوه ابدان مطهر شهیدان گمنام در حسینه امیرچقماق یزد شدند.


امضاکنندگان در این طومار خاکسپاری شهدای گمنام را تعظیم شعائر الهی و شکر نعمت خداوند دانستند و معتقدند که شهیدان محل دفن خود را قبل از شهادت انتخاب کردند.


تصیر زیر نشان از اوج عشق و علاقه  کسبه و بازاریان مومن و انقلابی استان به تدفین شهدای هشت سال دفاع مقدس در میدان امیر چخماق دارد.

 

تولیت مسجد امیر چخماق هم با مشاهده عطش امت خداجو موافقت خود با این امر پسندیده را اینگونه ابراز می کند.

 

 

از آنجا که «یدالله مع الجماعه»، سرانجام کمیته جستجوی مفقودین هم با خاکسپاری شهدا در شهر دارالعباده موافقت می کند:

 

 

تصویر ذیل گویای موافقت شورای شهر با تدفین و خاکسپاری شهدادر میدان امیر چقماق یزد است

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.