Skip to Contentرحیمیان اظهار کرد: متاسفانه اخیراً معدنی در فاصله حدود 150 متری از محدوده شهر ندوشن آغاز به فعالیت کرده و موجب سلب آسایش اهالی شده است.

به گزارش میبدخبر، فضل الله رحیمیان ندوشن عنوان کرد: طبق قانون معادن می بایست از مراکز حساس از جمله شهرها و مناطق مسکونی ۵۰۰ متر فاصله داشته باشند. ولی متاسفانه اخیراً یکی  از  معادن در فاصله حدود 150  متری از محدوده شهر ندوشن آغاز به فعالیت کرده است.

عضو موسسه اندیشه روشن گفت:آقای علمدار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پاسخ به اعتراض  ما اعلام کرد از ادارات مختلف در این زمینه  استعلام شده و مخالفتی وجود نداشته و هیچ گونه اعتراض مردمی نیز در کار نبوده است. این در صورتی است که ما به فعالیت یک معدن در  حریم شهر اعتراض داریم و طوماری نیز در این زمینه تهیه کرده ایم.

وی تاکید کرد: در حالی که مدیر کل صنعت،  معدن و تجارت یزد ادعا می کند از تمام ادارات مربوطه استعلام صورت گرفته فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی یزد طی پیگیری های ما این ادعا را رد و اعلام کرد هیچ گونه استعلامی از میراث فرهنگی انجام نشده است. 

این فعال  زیست محیطی اظهار داشت: بافت تاریخی  ندوشن در فهرست آثار ملی ثبت شده ولی متاسفانه فعالیت معادن در  حریم شهر این وجهه را تخریب می کند.

وی اظهار داشت: جالب این جاست که بعضی از منازل در حریم ثبتی  معدن قرار دارد و هر چند که کانون فعالیت این معدن اکنون در محدوده ۱۵۰ متری منازل است ولی می‌تواند نزدیک تر هم بیاید. 

رحیمیان گفت: جهت باد به گونه ای است که آلودگی و گرد و خاک حاصل از فعالیت معدن را به منازل مسکونی می رساند. همچنین سر و صدای ماشین آلات معدنی و  فعالیت تا شامگاه آسایش را از اهالی منطقه سلب کرده است.

وی در پایان از مسئولین درخواست کرد تا درد و دل مردم ندوشن را  شنیده و نسبت به حل این مشکل اقدام کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.