Skip to Content

در راستای توسعه مناسبات فرهنگی بین ایران و نیجریه؛


سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیجریه با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش میبد خبر، مرتضی رحیمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیجریه در حاشیه این دیدار بیان داشت: در سفری که به یزد داشتم مطلع شدم که آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور در میبد حضور دارند به همین منظور به خدمت ایشان رسیدم.

وی افزود: بیت آیت الله اعرافی از دیر باز نقش و جایگاهی مهمی در پیروزی، حفظ و تداوم انقلاب اسلامی داشته که این امر برای مردم استان یزد و کشور روشن و واضح می باشد. آیت الله علیرضا اعرافی نیز با توجه به اینکه مدیر حوزه های علمیه کشور و ریاست جامعة المصطفی العالمیة نقش و جایگاه مهمی را در کشور داشته و مسئولیت بزرگی بر عهده ایشان می باشد.

رحیمی اظهار داشت: در این دیدار گزارشی از وضعیت روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال نیجریه ارائه شد. نیجریه یکی از کشورهای مهم غرب آفریقا که بیش از 180 میلیون نفر جمعیت داشته که از این تعداد بیش از نیمی از جمعیت آن مسلمان هستند و علاقمندی آنها به توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران بسیار حایز اهمیت می باشد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیجریه این دیدار را خوب ارزیابی و ابراز داشت: دیدار و گفتگوی خوبی با آیت الله اعرافی برگزار شد که در آن ایشان نقطه نظرات با اهمیتی را در مورد توسعه مناسبات فرهنگی، مذهبی و دینی بین این دو کشور بیان داشته و اعلام آمادگی کرد تا همکاریهای رسمی بین حوزه ها و دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران از جمله جامعة المصطفی العالمیة و بقیه مراکز آموزشی با جمهوری فدرال نیجریه صورت بگیرد.

رحیمی در پایان عنوان کرد: با توجه به ظرفیتهای خوبی که در جمهوری اسلامی ایران برای آموزش نیروهای انسانی نیجریه اعم از اهل سنت، شیعیان و دیگر مذاهب مختلف در نیجریه دارد امیدوارم با همکاری و مشاوره اساتید و بزرگانی همچون آیت الله اعرافی این مناسبات در زمینه های مختلف توسعه و گسترش یابد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.