Skip to Content

بخشدار ندوشن مطرح کرد؛


بخشدار ندوشن گفت: متاسفانه سارقان و افراد سودجو، در بسیاری از آثار، ابنیه و خانه های قدیمی به حفاری اقدام کرده اند که در موارد متعددی بخشی از بناها نیز به خاطر حفاری ها تخریب شده است.

سید بهروز موسوی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر در خصوص مسایل و مشکلات حوزه میراث فرهنگی و گردشگری ندوشن بیان داشت: توجه به میراث فرهنگی و توسعه گردشگری، توسعه اقتصادی کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در بازدید های دوره ای از آثار و ابنیه تاریخی ندوشن متاسفانه مشاهده شد سارقان و افراد سودجو در بسیاری از آثار، ابنیه و خانه های قدیمی به حفاری اقدام کرده اند که در موارد متعددی بخشی از بناها نیز به خاطر حفاری ها تخریب شده است.

بخشدار ندوشن استفاده نامطلوب از خانه های بلاصاحب و بدون تکلیف در بافت تاریخی را یادآور شد و تصریح داشت: طی ضرب الاجلی که در روزهای آتی مشخص خواهد شد، صاحبان منازل قدیمی که به حال خود رها شده است می بایست نسبت به نصب درب و پیکر مناسب اقدام کنند.

موسوی حذف مراقب آثار مهمترین دلیل تخریب طبیعی و غیر طبیعی آثار و ابنیه تاریخی ندوشن عنوان کرد و گفت: پشت بام های منازل بافت تاریخی به دلیل عدم نظارت به وضعیت بسیار نامطلوب و ناهمگونی در آمده است که شایسته است میراث فرهنگی استان و شهرستان با تامین مصالح مورد نیاز نسبت به احیا آن اقدام کنند.

وی در پایان خواستار نظارت جدی میراث فرهنگی شهرستان و نیز گشت زنی مداوم نیروی انتظامی در بافت تاریخی ندوشن شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.