سرانه فضای سبز برای هر شهروند میبدی 22 متر مربع است/ کاشت 40 هزار اصله درخت مثمر در سال جاری/ پارک شادی با وسعت 36 هکتار در میبد احداث می شود - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

شهردار میبد:


شهردار میبد در آیین روز درختکاری بیان داشت: در حال حاضر سرانه فضای سبز به ازای هر شهروند در شهرستان میبد 22 مترمربع است.

محمود اسد زاده شهردار میبد در آیین روز درختکاری در گفتگو با خبرنگار میبد خبر در خصوص وضعیت فضای سبز میبد بیان داشت: شهرستان میبد با توجه به بخش صنعت و جمعیت بیش از 100 هزار نفر دومین شهرستان پر جمعیت استان می باشد که سرانه فضای سبز برای هر شهروند میبدی 22 متر مربع است.

وی افزود: با توجه به صنعتی شدن شهر باید توجه ویژه ای به فضای سبز داشت. امسال در حدود 40 هزار اصله درخت مثمر از نوع کاج، اقاقیا، سنجد، زیتون و خرما در کاشت شده است و امروز نیز با کاشت این درختان در بلوار مرحوم یحیی زاده  به وسعت 7 هکتار که یکی از ورودیهای شهر است بتوانیم گام موثری در ایجا فضای سبز این نقطه از شهر برداریم.

اسد زاده با اشاره به احداث پارک شادی به وسعت 36 هکتار در شهرستان میبد اظهار داشت: تلاش داریم با همیاری و مشارکت مردم در ورودی میبد از سمت اردکان (پل مروارید) که کسر درخت داریم و هچنین در خیابانهای اصلی و بافت تاریخی شهر، خیابان امام و پارک فردوسی در شهرک امام جعفر صادق(ع) با کاشت نهال و درختان جدید به سطح زیر کشت فضای سبز میبد کمک کنیم و ان شاء الله بتوانیم فضای سبز بیشتری را به مجموعه 180 هکتاری فضای سبز موجود شهر بیافزاییم.

شهردار میبد نقش مردم را در حفظ و نگهداری فضای سبز مهم و تاثیر گذار خواند و ابراز داشت: از مردم عزیز در خواست داریم با توجه به اینکه شهرداری اقدام به کاشت این درختان برای توسعه فضای سبز شهری داشته آنها نیز در نگهداری و داشت درختان مشارکت و همکاری داشته باشند و هر میبدی متولی نگهداری از چند درخت در این شهر شود. درخت موجود زنده است و ما باید برای طراوت و زیبایی شهر و سلامتی خود و خانوادهایمان در حفظ و نگهداری از درختان و فضای سبز کوشا بوده و به مضوع فضای سبز و کاشت درختان اهمیت دهیم.

وی در پایان تاکید داشت: شهر میبد معروف به باغ شهر است و لازم است برای حفظ آن با توجه به کمبود آب در بحث مکانیزه شدن آبیاری قطره ای فضای سبز شهری و استفاده از پساب شهری تلاش کنیم و با توجه ویژه به این موضوع در حفظ و نگهداری فضهای سبز شهری و منابع آبی اقدام کنیم.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.