Skip to Content

رئیس بهزیستی میبد مطرح کرد؛

سد معبر و اختلاف سطح پیاده رو‌ها مشکل جدی معلولان میبدی


رئیس بهزیستی میبد گفت: سد معبر و اختلاف سطح پیاده رو‌ها مشکل جدی معلولان میبدی است.

به گزارش میبدخبر، سید محسن فلاح در خصوص وضعت معلولین شهرستان میبد بیان داشت: در حال حاضر 2 هزار و 535 نفر معلول در بانک اطلاعاتی بهزیستی ثبت نام کرده اند که از این آمار هزار و 583 مرد، هزار و 35 زن، 74 معلول اتباع، هزار و 235  مستمری بگیر ماهیانه و 48 معلول نخاعی هستند.

وی شعار هفته معلولین را توانمندسازی افراد دارای معلولیت و حصول اطمینان از فراگیرسازی و برابری بیان کرد و افزود: خوشبختانه مجوز دومین مرکز روزانه سالمندان بفروئیه میبد صادر شده است و تلاش تیم مراقبان تیم مراقبین مرکز نجوا میبد در استان رتبه اول را کسب کرده است.

رئیس بهزیستی شهرستان میبد با اشاره به مناسب سازی اماکن اظهار داشت: سد معبر مغازه ها و اختلاف سطح پیاده رو‌ها از مشکلات  ویژه معلولان است متاسفانه داروخانه ها و بانک‌ها در شهرستان مناسب سازی نشده است.

وی با اشاره به اینکه فضا‌های آموزشی و دانشگاه‌ها نیز باید مساله مناسب سازی را رعایت کنند، گفت: ادارات شهرستان میبد در بحث مناسب سازی نمره نسبی کسب کردند.

فلاح در پایان با بیان اینکه یک سوم معلولان میبد از معابر عمومی مناسب محروم هستند، ابراز داشت: هر چند تاکنون اقداماتی در خصوص مناسب‌سازی شهر صورت گرفته، اما این اقدامات جوابگوی جامعه معلول و افراد سالمند در شهر نیست.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.