Skip to Content

حسین برزگر رئیس هیئت مدیره جامعه روشندلان میبد


به مناسبت روز جهانی نابینایان روز عصای سفید، جامعه روشندلان میبد جشنی را در سالن هلال احمر شهرستان با حضور خانواده های روشندلان میبدی ترتیب داده بود. حسین برزگر رئیس هیئت مدیره جامعه روشندلان میبد در گفتگو با میبد خبر هدف از این جشن را این طور عنوان کرد: هدف اصلی ما آشنایی مردم با فعالیت های نابینایان بوده است. به نظر ما نابینایی محدودیت است ولی محرومیت نیست. وی گفت: یک نابینا از نعمت بینایی برخوردار نیست اما او می تواند با حس های دیگرش این ضعف را جبران کند. دبیر این همایش از خیرین میبدی تقاضا کرد که از جامعه روشندلان میبد  حمایت کنند. برزگر اضافه کرد: 145 نفر نابینا و کم بینا در شهرستان میبد زندگی می کنند. از افتخارات این جامعه خانم محبوبه زارع هستند که در مقطع دکترای رشته عربی در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل می باشند. وی خاطرنشان ساخت: حدود 40درصد از نابینایان میبدی تحصیلات عالیه دارند. آقای فلاح از کم بینایان میبدی با حفظ20 جزء قرآن، مقام های کشوری در مسابقات قرآنی را از آن خود کرده است.: حدود 25 درصد از نابینایان میبدی مشغول به کار هستند. مدیرعامل جامعه روشندلان میبد از نابینایان خواست که حتما وارد اجتماع شوند. وی از مسئولین شهرستان تقاضا کرد تا مناسب سازی شهری را برای عبور و مرور نابینایان در دستور کار خود قرار دهند. برزگر یکی دیگر از مشکلات نابینایان را تردد در سطح شهرستان دانست و گفت: سد معبرهایی است که مغازه داران در پیاده روها به وجود می آورند برای نابینایان تبدیل به معضل شده است. وی در ادامه از نابینایان خواست که از بخش روشندلان کتابخانه مرکزی برای مطالعه استفاده نمایند. در پایان دبیر این همایش از شرکت های کاشی ستاره، رباط، مریم و شرکت میبد یاس، بستنی پاک که برای برگزای این جشن به جامعه روشندلان کمک کرده بودند تشکر نمود. خبرنگار: سیدمحمدنبوی

به مناسبت روز جهانی نابینایان روز عصای سفید، جامعه روشندلان میبد جشنی را در سالن هلال احمر شهرستان با حضور خانواده های روشندلان میبدی ترتیب داده بود.

حسین برزگر رئیس هیئت مدیره جامعه روشندلان میبد در گفتگو با میبد خبر هدف از این جشن را این طور عنوان کرد: هدف اصلی ما آشنایی مردم با فعالیت های نابینایان بوده است. به نظر ما نابینایی محدودیت است ولی محرومیت نیست.

DSC_2830

وی گفت: یک نابینا از نعمت بینایی برخوردار نیست اما او می تواند با حس های دیگرش این ضعف را جبران کند.

دبیر این همایش از خیرین میبدی تقاضا کرد که از جامعه روشندلان میبد  حمایت کنند.

برزگر اضافه کرد: 145 نفر نابینا و کم بینا در شهرستان میبد زندگی می کنند. از افتخارات این جامعه خانم محبوبه زارع هستند که در مقطع دکترای رشته عربی در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل می باشند.

وی خاطرنشان ساخت: حدود 40درصد از نابینایان میبدی تحصیلات عالیه دارند. آقای فلاح از کم بینایان میبدی با حفظ20 جزء قرآن، مقام های کشوری در مسابقات قرآنی را از آن خود کرده است.: حدود 25 درصد از نابینایان میبدی مشغول به کار هستند.

مدیرعامل جامعه روشندلان میبد از نابینایان خواست که حتما وارد اجتماع شوند.

DSC_2725

وی از مسئولین شهرستان تقاضا کرد تا مناسب سازی شهری را برای عبور و مرور نابینایان در دستور کار خود قرار دهند.

برزگر یکی دیگر از مشکلات نابینایان را تردد در سطح شهرستان دانست و گفت: سد معبرهایی است که مغازه داران در پیاده روها به وجود می آورند برای نابینایان تبدیل به معضل شده است.

وی در ادامه از نابینایان خواست که از بخش روشندلان کتابخانه مرکزی برای مطالعه استفاده نمایند.

در پایان دبیر این همایش از شرکت های کاشی ستاره، رباط، مریم و شرکت میبد یاس، بستنی پاک که برای برگزای این جشن به جامعه روشندلان کمک کرده بودند تشکر نمود.

DSC_2716

خبرنگار: سیدمحمدنبوی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.