Skip to Content

بهمنی کارگردان سینما


کارگردان فیلم سینمایی گلوگاه شیطان گفت: رهنمود های مقام معظم رهبری درباره سبک زندگی باید به دور از شعارزدگی در آثار سینمایی ارایه شود.

ˈحمید بهمنی: سینمای ایران پس از انقلاب ماهیتی متفاوت پیدا کرد و به حتم این سینما به ارزش های دین مبین اسلام نزدیک تر شد. وی یادآور شد: توسعه محتوایی سینما پس از انقلاب اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و این در حالی بوده که پیش از انقلاب سبک زندگی غربی در آثار سینمایی به مخاطبان ارایه می شد. کارگردان فیلم غریبه تاکید کرد که تاثیر انقلاب در سینمای ایران بسیار شگرف بود و ارزش های اسلامی پس از انقلاب در سینما رسوخ کرد که حجاب مصداق بارز این مهم است. بهمنی توضیح داد: با وجود پیشرفت های اخیر سینما، مفاهیم ارزشی و دینی ما آنچنان که باید در سینما بروز نکرده و به حتم با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم تبیین سبک زندگی، این مهم در فیلم های ما آنچنان که باید بروز نکرده است. این کارگردان سینما ادامه داد: امروز باید الگوی صحیحی از زندگی ایرانی اسلامی را در فیلم های سینمایی ارایه کنیم و در این امر به دور از هرگونه شعار زدگی به صورت غیرمحسوس ارزش ها را به مخاطبان ارایه شود. کارگردان فیلم گلوگاه شیطان گفت: سینمای ما با ایده آل ها در ارایه سبک زندگی ایرانی اسلامی فاصله داشته که این مهم به دلیل نبود تحقیق و پژوهش در موضوع یادشده است. بهمنی پیشنهاد کرد که اتاق فکری به منظور تبیین سبک زندگی ایرانی اسلامی تشکیل شود و خروجی های آن در اختیار فیلمسازان قرار گیرد. وی همچنین خواستار حمایت از فیلمسازان مستعد در تولید فیلم های سینمایی با موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی شد و این رویکرد را با توجه به گستردگی ارایه الگوی زندگی غربی از سوی رسانه های بیگانه ضروری دانست. این کارگردان سینما همچنین توضیح داد: امروز در سینمای ایران به منظور تولید فیلم های سینمایی متناسب با سبک ایرانی اسلامی نیازمند تغییرات نرم افزاری و سخت افزاری هستیم و باید فیلمسازان را به صورت آهسته و پیوسته به مسیر تولید در این بخش نزدیک کرد. بهمنی استفاده از رهنمودهای رهبر انقلاب در ارتقای محتوایی آثارسینمایی و اندیشه گرایی سینما بسیار تاثیر گذار دانست و گفت: اعمال این رویکرد در فرآیند تولیدات سینمایی دشواری ها و هزینه دارد اما دست اندرکاران فرهنگی باید به ساخت این نوع آثار اهتمام داشته باشند. به نقل از ایرنا  رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.