Skip to Content

رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد:

سامانه الکترونیکی صدور پروانه ساخت در میبد راه اندازی می شود


رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد، از راه اندازی سامانه الکترونیکی صدور پروانه ساخت در آینده نزدیک درشهرستان میبد خبرداد.

به گزارش میبدخبر، محمدحسین صباغی فیروزآبادی در نشست با اصحاب رسانه گفت: این سامانه قرار است با همکاری شهرداری و نظام مهندسی برای کاهش مراجعات حضوری مردم و مدیریت هزینه‌ها طراحی و راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی استان در دو سال گذشته توجه ویژه ای به آموزش و فرهنگ سازی داشته و گام‌های موثری درآموزش کارشناسان و مهندسین و مردم برداشته افزود: با راه اندازی این سامانه ارائه خدمات به مردم تسهیل می‌یابد.

رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد اظهار داشت: از اول امسال تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع پروانه ساخت در بخش مسکونی و صنعتی درنظام مهندسی ساختمان میبد صادر شده است که نشان دهنده مسیر رو به رشد ساخت و ساز با وجود همه مشکلات اقتصادی است.

رئیس نظام مهندسی ساختمان میبد با اشاره به ایمن سازی ساختمان‌ها در برابر حوادث زلزله هم گفت: یکی از راهکار‌های مقابله با زلزله ایمن سازی بافت‌های فرسوده، دسترسی به نقشه ساختمان‌های امداد رسان و عمومی، دسترسی به راه‌های ورود به ساختمان‌ها، ایمن کردن ساختمان‌ها درجلوگیری از انفجارناشی از شکستگی لوله‌ها، آتش سوزی و اتصال برق است که متاسفانه خیلی از این زیرساخت‌ها درشهرستان میبد وجود ندارد.

صباغی گفت:سطح ایمنی شهر و ساختمان‌های ساخته شده به دلیل وجود بافت‌های فرسوده و ضعف در قوانین و مقررات مطلوب نیست و امیدواریم با همکاری مسئولین و جامعه مهندسین و ایجاد زمینه‌های فرهنگی شاهد ساختمان‌های بهتر برای زندگی باشیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.