Skip to Content

هواشنایی اعلام کرد:

سال نو بارانی در یزد


کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد از بارش باران در روزهای پایانی سال و همچنین روزهای آغازین سال جدید در این استان خبر داد.

به گزارش میبد خبر؛ محمد علی مدبر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سیستم بارش زای جدیدی از سه شنبه هفته جاری، این استان را در برمی گیرد و تا شنبه آینده ادامه دارد.

به گفته وی این سیستم که اوج آن روزهای پنجشنبه و جمعه خواهد بود موجب بارش باران به ویژه در ارتفاعات و مناطق سردسیر در این مدت خواهد شد.

این کارشناس با بیان اینکه طی این مدت تغییر دمای هوا محسوس نخواهد بود سردترین و گرمترین نقطه استان طی 24 ساعت گذشته را به ترتیب ده بالا و بیداخوید شهرستان تفت هر یک با منفی سه درجه و بافق با دمای 20 درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد.

روستاهای ییلاقی دهبالا و بیداخوید تفت به ترتیب در 40 و 140 کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارند و بافق هم در 120 کیلومتری شهر یزد واقع شده است.

بارش سالانه باران در استان کویری یزد بین 90 تا 110 میلیمتر اعلام شده است.

این استان از کم باران ترین مناطق کشور است و خشکسالی های دو دهه گذشته خسارت جبران ناپذیری بر منابع اقتصادی آن و بویژه بخش کشاورزی وارد کرده است.
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.