Skip to Content

گفتگو:

سالنی پر از خالی برای «دهانی پر از کلاغ»! + تصاویر


پس از پنج شب از اجرای تئاتر «دهانی پر از کلاغ» در میبد، همچنان شاهد صندلی های خالی سالن برگزاری این نمایش هستیم. گفتگوی میبد خبر با سرپرست این گروه تئاتر را بخوانیم.

به گزارش میبد خبر، چند شبی از اجرای نمایش «دهان پر از کلاغ» در میبد میگذرد، اما استقبال بسیار اندک مردم و در راس آن بی توجهی مسولین شهرستان، سوالات زیادی را در اذهان متبلور ساخت، لذا بر آن شدیم تا علت این عدم استقبال از زبان سرپرست گروه تئاتر جوان شهرستان میبدجویا شویم.

محمد جواد اقایی در گفتگو با میبد خبر از سابقه ی هنری 18 ساله این گروه خبر داد و گفت: گروه تئاتر جوان میبد، از لحاظ رتبه بندی در جایگاه دومی استان قرار گرفته و پتانسیل هنرمندان جوان شهرستان میبد، قابل تحسین می باشد ولی با کم لطفی مسئولین، این پتانسیل کم کم از جوانان گرفته می شود،  چراکه با این برخورد سرد مسئولین، دیگر انگیزه ای برای اجرا و کار نمی ماند.
وی ادامه داد: پنج شب از اجرا این نمایش گذشته ولی هیچ کدام از مسئولین و ارگان ها حتی برای تماشای این برنامه نیامدند و این رفتار آنها، در ادامه منجر به استقبال کم مردم نیز شد.

آقایی ضمن ابراز گلایه از مسئولین اداره ارشاد میبد، اظهار داشت که آنها در طول این اجرا و اجراهای قبلی هیچ گونه حمایت و کمکی به ما نکردند، فقط سالن تئاتر اداره ارشاد اسلامی را در اختیار ما گذاشتند که این سالن هم خالی از عیب و نقص نیست. وی در اظهاری تامل برانگیز، این عدم بی توجهی مسولین اداره ارشاد اسلامی را ناشی از خصومت شخصی دانسته و گفت: دیگر گروها را از تمام جوانب حمایت میکنند ولی گروه تئاتر جوان که سابقه طولانی ای نیز دارد و گروهای دیگر تاتر از این گروه سرچشمه گرفتند را مورد بی مهری خود قرا می دهند.

سرپرست گروه تئاتر جوان بیان داشت: با این بی توجهی ها هنرمندان روز به روز بر افت کاری انها افزوده شده و کم کم این هنر زیبا را رها میکنند. وی ادامه داد: برای هنرمندانی که با علاقه این رشته را انتخاب کرده و وقت خود را صرف این هنرمیکنند باید حقوق و مزایایی در نظر گرفته شود تا میل و رغبت در انان ایجاد شود و دلگرمی باشد برای کارها و اجراهای بهتر، ولی متاسفانه حتی شاهد هیچ گونه تشویقی از جانب مسولین برای هنرمندان این عرصه  نبودیم .

آقایی در پایان به این نکته مهم اشاره داشت که باید هنر تئاتر در بین مردم جایگاه ویژه ای داشته باشد و بهتر است این هنر را از مدارس شروع کرده و دانش اموزان را با این هنر اشنا کنیم تا زمینه ای برای پیشرفت و ارتقاءسطح هنر تاتر در شهرستان باشیم  که البته این کار با تلاش و همت مسئولین بهتر صورت میگیرد.
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.6666666666666665 stars out of 5.


خادم
به نظر من مردم بیشتر به نمایش های شاد علاقه دارند و اگر نمایش شاد اجرا می کردند حتما با استقبال مردم روبه رو میشد ونکته ی دیگر اینکه تبلیغات هم برای جذب مردم لازم است
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۱۱ ۱۸:۲۶
گروه پدیده کارگستر
سلام
شما فقط سالن های پر از خالی رو انعکاس میدین؟؟؟
دو شب پیش یه سالن دو هزار نفره که برنامه به این قشنگی رو داشتن رو انعکاس ندادین
همین ضعف شماهاست که این سالن ها خالی میره
البته ببخشین اینقده واضح میگم
شما به فکر انعکاس خبر نیستین
فقط به فکر قدرت خودتونین
هر جا که بشه بزنین تو سر مسولین که ازتون بترسن
-1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۲۸ ۱۲:۵۵