Skip to Content


ساعتی که بعد از 35 سال از حرکت باز نایستاد + عکس


ساعت متعلق به شهید حاج حسن دشتی بعد از 35 سال از شهادت وی بدون وقفه و بدون باطری کار می کند.

به گزارش میبدخبر، معجزه یا نشانه مربوط به دوران یا زمان خاصی نیست و فقط انبیاء و ائمه معصوم نبوده اند که کرامات و یا معجزاتی داشته اند، خواص، اهل دل، کسانی که دل در گروه خداوند حکیم داده اند و کوشیدند و هر چه بیشتر به قله های عرفان و معرفت نزدیک شده اند نیز کرامات و مهجزات زیادی از خود به جای گذاشته اند.

شهدا، این مظاهر اخلاص و بندگی، کسانی که از جان و مال و همه چیز خود در راه خداوند متعال و دین اسلام گذشتند و تاسی از حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) دفاع از اسلام برای بر همه چیز مقدم شمردند، به حق آینه های عرفان و سیل و سلوک بودند و الگوپذیری از هر کدامشان برای انسان بودن و ماندن کافی است.

مادر شهید حاج حسن دشتی از کرامت این شهید خبر داد.

این بانوی ایثارگر در دیداری که جمعی از بسیجیان یزد با وی داشتند گفت:  ساعت به یادگار مانده از شهید حاج حسن دشتی بعد از 35 سال از حرکت نایستاده و همچنان بدون تعویض باطری و با همان باطری اولیه کار می کند.

این نشانه شاید تسلایی برای دل مادر، همسر و بازماندگان شهید باشد و همچنین تلنگری برای عاشقان ولایت که زمان مبارزه هیچ گاه تمام نمی شود و همچنان مقاومت جاری است.

رئیس ستاد تیپ مستقل ۱۸ الغدیرشهید حاج حسن دشتی در روز ۲۲ اسفند ماه ۱۳۳۷ در محله رحمت‌آباد یزد متولد شد.

سردار فداکار جبهه‌های نبرد در تاریخ ۱/۱۱/۶۵ در کربلای شلمچه، بهمراه جمعی از یارانش، بر اثر اصابت ترکش‌های گلوله توپ به شهادت رسید و در جوار قرب حضرت حق در اعلی علیین سکنی گزید.

منبع: یزدرسا

رای شما
میانگین (5 آرا)
The average rating is 4.2 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...