Skip to Contentفرماندار مهریز گفت: خیر میبدی زمینی به وسعت ۸۳۰ متر برای ساخت یک مرکز انتقال خون در مهریز واگذار کرد.

به گزارش میبد خبر، سیدمحمد رستگاری فرماندار مهریز گفت: مدتی است بعد از پیگیری‌های فراوان و برگزاری جلسات متعدد و کش و قوس‌های بسیار، زمین مورد نیاز انتقال خون مهریز به وسعت ۸۳۰ متر واگذار شد که با همت خیر نیکوکار، خانم میبدی، احداث این ساختمان به یاد فرزند فقیدشان آغاز شده است.

رستگاری افزود:  این خیر نیکوکار با نیت همنوع دوستی و انجام فعالیت‌های اجتماعی و تاثیرگذار با اینکه در شهرستان مهریز ساکن نیستند، بانی آغاز و پیشرفت کار پایگاه انتقال خون تا این مرحله شده اند و در این راه بعضی افراد دلسوز و واحد‌های تولیدی نیز مساعدت کرده اند.

وی ادامه داد: یکی از وظایف انتقال خون تأمین خون مورد نیاز هموطنان است تا در مواقع حساس و مورد نیاز و بحران‌های احتمالی جوابگوی نیازمندان به خون و فرآورده‌های خونی باشد.

رستگاری  با بیان اینکه مهریزی‌ها در اهدای خون سالم در میان سایر مردم استان پیشتاز هستند، افزود: مردم مهریز به رغم نداشتن فضا برای اجرای طرح‌های متنوع نظیر نذر خون بسیار موفق عمل کرده‌اند و این عمل خیر هر سال روند رو به رشدی را طی کرده است.

رستگاری با اشاره به اینکه مدت‌ها است موضوع احداث یک پایگاه به منظور استقرار دائمی یا موقت پرسنل سازمان انتقال خون برای خدمت رسانی به مهریزی‌ها در سطح استان مطرح است گفت: انتقال خون یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین دستگاه‌ها در همه شرایط به شمار می‌رود به همین منظور برای به سرانجام رسیدن این امر خیر در مهریز و پیشگیری از ایجاد وقفه‌ای مجدد در پروژه، باز هم نیازمند عنایت و توجه سایر نوع دوستان توانمند در تامین اعتبار و مصالح مورد نیاز هستیم.

شهرستان مهریز با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد و در مجاورت جاده مواصلاتی شمال به جنوب کشور واقع شده است.

انتهای پیام/

باشگاه خبرنگاران
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.