ساباط الحاقی گذر مجاور مسجد بیده میبد مرمت شد - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Contentسرپرست معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برچیدن لایه های فرسوده ساباط الحاقی و در معرض خطر و مرمت گذر مجاور مسجد بیده میبد و مرمت و بازسازی آن خبر داد.

به گزارش میبد خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، ساشا ریاحی مقدم اظهار داشت: با توجه به اینکه ساباط گذر مجاور مسجد بیده شهرستان میبد امکان ریزش و ایجاد خطر و آسیب برای عابرین را داشت تصمیم، گرفته شد تا قسمتی از این ساباط پرچیده و سپس توسط اداره کل میراث فرهنگی استان با مشارکت بخشداری و پایگاه پژوهشی شهر تاریخی میبد مرمت و بازسازی شود.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد یادآور شد: خبر مندرج در فضاهای مجازی مبنی بر تخریب یک اثر در بیده میبد صحت ندارد و فقط ساباط الحاقی و در معرض خطر و مرمت گذر مجاور مسجد بیده شهرستان میبد رفع خطر شده و توسط اداره کل میراث فرهنگی استان مرمت و بازسازی می شود.

ریاحی مقدم عنوان کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان بنا به شرح وظایف خود حفظ و نگهداری از آثار تاریخی را وظیفه ذاتی خود می داند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و با مشارکت مردم و علاقمندان فرهنگ و تاریخ ایران زمین، این یادگاران ارزشمند و شناسنامه گذشتگانمان را به نسل های آینده منتقل خواهد کرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.