Skip to Contentسرپرست معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از برچیدن لایه های فرسوده ساباط الحاقی و در معرض خطر و مرمت گذر مجاور مسجد بیده میبد و مرمت و بازسازی آن خبر داد.

به گزارش میبد خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، ساشا ریاحی مقدم اظهار داشت: با توجه به اینکه ساباط گذر مجاور مسجد بیده شهرستان میبد امکان ریزش و ایجاد خطر و آسیب برای عابرین را داشت تصمیم، گرفته شد تا قسمتی از این ساباط پرچیده و سپس توسط اداره کل میراث فرهنگی استان با مشارکت بخشداری و پایگاه پژوهشی شهر تاریخی میبد مرمت و بازسازی شود.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد یادآور شد: خبر مندرج در فضاهای مجازی مبنی بر تخریب یک اثر در بیده میبد صحت ندارد و فقط ساباط الحاقی و در معرض خطر و مرمت گذر مجاور مسجد بیده شهرستان میبد رفع خطر شده و توسط اداره کل میراث فرهنگی استان مرمت و بازسازی می شود.

ریاحی مقدم عنوان کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان بنا به شرح وظایف خود حفظ و نگهداری از آثار تاریخی را وظیفه ذاتی خود می داند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و با مشارکت مردم و علاقمندان فرهنگ و تاریخ ایران زمین، این یادگاران ارزشمند و شناسنامه گذشتگانمان را به نسل های آینده منتقل خواهد کرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.
تغییر ساعات کار دستگاه های اجرایی در 9 استان برای مدیریت مصرف برق در تابستان