Skip to Content

همزمان با میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان؛

زورخانه پهلوانی بشنیغان میبد افتتاح شد+ تصاویر


آیین افتتاحیه زورخانه پهلوانی بشنیغان میبد با حضور محمد رضا طالقانی(پهلوان کشتی ایران) برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، مراسم افتتاح زورخانه پهلوانی بشنیغان میبد همزمان با میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان با حضور محمد رضا طالقانی، پیشکسوتان ورزش پهلوانی، مسئولین و اقشار مختلف مردم و با هنر نمایی گروه 110 پهلوانی استان اصفهان و نوای گرم مرشد حاج علی صادقی برگزار شد.

سعید طیبی مدیر زورخانه در رابطه با پروژه احداث زورخانه در محله بشنیغان میبد بیان داشت: با توجه به اهتمام اداره اوقاف شهرستان برای ایجاد مجموعه های فرهنگی و ورزشی در کنار اماکن متبرکه برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان زمین این مجموعه با متراژ 500 متر مربع واگذار شد.

وی در ادامه افزود: در 22 بهمن سال 91 زمین واگذاری مسطح و آماده سازی شد و کلنگ احداث مجموعه زمین زده شد که در این راه خانواده محترم شهدا، خانواده هایی که فرزندانش را ازدست داده بودند و یکی از شرکتهای تولیدی شهرستان کمکهای مؤثری را برای به سرانجام رسیدن این پروژه کردند تا اینکه این پروژه همزمان با ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان با هزینه ای بالغ بر 800 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

طیبی در باره مجموعه اظهار داشت: این مجموعه در 7 واحد فرهنگی، ورزشی و تجاری طراحی و تکمیل شده است که بعد از مراسم افتتاحیه برنامه ها و فعالیتهای ورزشی با طراحی فرم و عضوگیری آغاز می شود و ان شاالله با وجود پتانسیل خوب محله بشنیغان که 4 مرشد و 2 مربی دارد از پایه کار ورزش پهلوانی و باشتانی را با نوجوانان و جوانان آغاز و ادامه می دهیم.

سعید طیبی در پایان با اشاره به اینکه این مجموعه هنوز نزدیک به 200میلیون تومان بدهی دارد ضمن تقدیر از همکاری مسئولین تقاضا داشت: مسئولین توجه و حمایت بیشتری را نسبت به این ورزش پهلوانی و باستانی که پرورش دهنده صفات نیک در جوانان می شود داشته باشند تا ما هم بتوانیم گامی در تربیت جسمی و اخلاقی ن.جوانان و جوانان شهر داشته باشیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.