با حضور مسئولان و دانش آموزان؛

زنگ مهر عاطفه ها در مدارس میبد به صدا درآمد+ تصاویر


جشن مهر عاطفه ها با دستان پرمهر دانش آموزان به صورت نمادین در آموزشگاه استثنایی عقیل میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر،  با حضور جمعی از مسئولان شهرستان میبد زنگ مهر عاطفه ها به مناسبت اجرای دومین مرحله جشن عاطفه ها در تمامی مدارس شهرستان نواخته شد.

در این آیین دانش آموزان با اجرای برنامه های مختلف و با اهدای هدایای نقدی و غیر نقدی خود به کمک دانش آموزان بی بضاعت شتافتند.

حسین زین الدینی مدیرکمیته امداد شهرستان میبد در این مراسم بیان داشت: جشن عاطفه ها برای ترویج فرهنگ انفاق و کمک به همنوعان در جامعه برگزار شده و انتظار  می‌رود که دانش آموزان و والدین آنها این فرهنگ اسلامی را در خانواده‌ها خود نیز  نهادینه کنند.

وی گفت: جشن مهرعاطفه‌ها، همزمان با سراسر کشور در 123 مدرسه شهرستان میبد برگزار شد.

زین الدینی افزود: بیش از 18 هزار پاکت هدیه به منظور کمک دانش‌آموزان به هم نوعان بی بضاعت بین مدارس شهرستان توزیع شده است.

مدیرکمیته امداد شهرستان میبد درباره توزیع کمکهای جمع آوری شده اظهار داشت: کمکهای جمع‌آوری‌شده در هر مدرسه توسط مدیران و اولیای مدارس و با نظارت کمیته امداد بین دانش آموزان نیازمند و حتی به تشخیص مربیان در همان مدرسه توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری جشن عاطفه ها بیان کرد: مشارکت دادن گروه های مختلف جامعه در جشن، رفع نیازهای تحصیلی دانش آموزان نیازمند و اشاعه فرهنگ نوع دوستی از جمله اهداف برگزاری این جشن ها است.

زین الدینی در مورد آغاز این طرح عنوان کرد: مرحله نخست جشن عاطفه ها اواخر شهریور با ایجاد پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی در میادین و معیادگاههای نمازجمعه شهرستان میبد برگزار شد.

محمد رضا کارگر مدیر آموزشگاه استثنایی عقیل درابطه با این آموزشگاه توضیح داد: این آموزشگاه تنها آموزشگاه استثنایی در شهرستان میبد بوده که درسال تحصیلی جدید 107 دانش آموز به صورت ثابت در گروههای آموزشی ناشنوا، نابینا، کم توان ذهنی و چند معلولیتی در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم تحصیل می کنند. در این زمینه 25 دانش آموز نیز در مدارس عادی تحصیل کرده که بصورت تلفیقی توسط همکاران ما چند ساعت در هفته خدمات آموزشی به آنها ارائه می شود.

در پایان مسئولان و دانش آموزان کمک های نقدی خود را به صندوق های کمیته امداد میبد واریز کردند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 4.5 stars out of 5.