Skip to Content

همزمان با آغاز هفته احسان و نیکوکاری؛


زنگ نیکوکاری در هفته احسان و نیکوکاری به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه گلشن میبد به صدا درآمد.

به گزارش میبد خبر، زنگ نیکوکاری همزمان با برپایی جشن نیکوکاری با حضور جمعی از مسئولین شهرستان میبد و دانشآموزان در دبیرستان پسرانه گلشن نواخته شد.

محسن موحدی فرد مدیر آموزش و پرورش میبد در این جشن با اشاره به جمعیت 21 هزار نفری دانش آموزان در میبد بیان داشت: برگزاری جشن احسان و نیکوکاری در آشنایی و نهادینه کردن فرهنگ احسان و انفاق بین دانش آموزان تاثیرگذار است.

وی افزود: 486 دانش آموز یتیم در مدارس میبد مشغول به تحصیل بوده که 262 نفر از این دانش آموزان یتیم بی بضاعت هستند.

موحدی فرد از شناسایی 2 هزار و 600 دانش آموز آسیب پذیر از لحاظ مالی در مدارس میبد خبر داد و اظهار داشت: دانش آموزان در این جشن با دستان مهربان خود ، بذر مهربانی را در دل همکلاسی ها و دانش آموزان نیازمند می کارند و آنان را در سال جدید شاد می کنند.

وی ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری را زمینه فعالیت های ارزشمند در جامعه دانست و گفت: هدف اصلی زنگ نیکوکاری در مدارس فرهنگ سازی احسان و نیکوکاری و تمرین درس ایثار، انفاق، کمک به همنوع و نیز انسان دوستی می باشد.

مدیر آموزش و پرورش میبد با بیان این که جشن نیکوکاری نماد همدلی و شکوه مهربانی است گفت: ترویج و توسعه سنت احسان و نیکوکاری وظیفه همگانی است که کاهش فاصله طبقاتی در جامعه را در پی دارد.

وی در پایان یادآور شد: کمک های جمع آوری شده در بین دانش آموزان نیازمند توزیع خواهد شد. 

در انتهای این مراسم معنوی مسئولین و دانش آموزان کمک‌های نقدی و غیرنقدی­ خود را برای کمک به هم نوعان خود اهدا کردند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.