Skip to Content

کاهش 1.76درصدی بیمه بانوان شاغل استان یزد؛

زنان یزدی هم دوشادوش مردان از کار بیکار می‌شوند


زنان جزیی از توسعه و پیشرفت خانواده هستند. امروز در برخی موارد با بیکاری زنان بر پیکره اقتصاد خانواده ضربه وارد می‌شود. آمار ها حکایت از آن دارد که طی 6ماهه نخست امسال اشتغال بانوان با کاهش 1.76درصدی روبرو بوده است.

به گزارش میبد خبر، امروزه این موضوع که زنان جزئی از روند توسعه و پیشرفت  جامعه و خانواده هستند غیرقابل انکار است. این مهم وقتی اثرات خود را بیش از هر زمان دیگری نشان می دهد که زنان پس از یک حضور قدرتمند به یکباره از صحنه اجتماعی حذف شده و به حاشیه روند. برای مثال امروزه بیکاری بانوان به سان بیکاری مردان اثرات مخربی را بر بدنه اجتماع و اقتصاد وارد می کند.

در همین رابطه آمار ارائه شده از سوی مسئول واحد آمار اداره تامین اجتماعی استان یزد حاکی از آن است که تعداد شاغلان زن بیمه شده تامین اجتماعی با کاهش 1.76 درصد مواجه بوده است؛ به طوری که در اسفندماه سال گذشته  تعداد بانوان بیمه شده تامین اجتماعی  32هزار و 77 نفر بوده و در شهریورماه امسال این رقم به 31هزار و510 نفر رسیده است.
بر اساس این آمار یعنی تقریبا  567نفر ازتعداد زنان شاغل بیمه شده تامین اجتماعی استان طی این دوره زمانی کاسته شده است. 
بررسی وضعیت اشتغال بانوان شاغل در بازه زمانی سال ۸۴ تا ۹۴ در سطح کشور،  حاکی از آن است که به طور میانگین در هر سال، نزدیک به پنجاه هزار زن از بازار کار در کشور خارج شده‌اند.
سالاری مسئول واحد آمار اداره تامین اجتماعی استان یزد تعطیلی کارگاه‌ها را عمده‌ترین دلیل این کاهش تعداد بانوان تحت پوشش بیمه مین اجتماعی عنوان کرد.
از کار بیکار شدن زنان دوشادوش مردان در حالی است که حاکمیت رکود گسترده بر اقتصاد آینده شغلی بسیاری دیگر از کارگران را در معرض خطر قرار داده است و با این شرایط باید منتظر موج بیکاری زنان در استان صنعتی یزد باشیم.
این شرایط در حالی است که مسائلی چون دستمزد پایین زنان نسبت به مردان، تلاش و پشتکار بیشتر بانوان در برخی مشاغل و ... به ترغیب کارفرمایان برای به کار گماری بانوان می‌پردازد.
انتهای پیام/ش
یزد بانورای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.