Skip to Content


زمینه‌سازی برای معامله بمب اتم بین اسرائیل و عربستان!


روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در یادداشتی نوشته است که اسرائیل باید به جای تهدید نظامی که اثرگذاری خود را از دست داده، تهدید کند در صورتی که توافق هسته‌ای از سوی ایران نقض شود، به عربستان بمب اتم می‌دهد.

به گزارش یبد خبر  به نقل از فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، روز یکشنبه در یادداشتی نوشته است که اسرائیل می‌تواند در برابر ایران، به عربستان کمک کند.

 

«امیر اورن» نویسنده این یادداشت با متهم کردن تهران به تلاش برای ساخت بمب اتم، نوشته است که نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است عربستان تلاش کند که به بمب اتم دست یابد.

 

هاآرتص سپس با این فرض که ایران به دنبال بمب است، نوشته است که تلاش ریاض برای رسیدن به توان اتمی، فوایدی برای اسرائیل دارد.

 

اورن نوشته است: «اسرائیل به عنوان عضو ناظر کنفرانسه بازنگری پیمان منع اشاعه (NPT) در نیویورک، می‌تواند اعلام کند که اجازه نمی‌دهد یک تک قطبی (یا آنطور که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران آن را توصیف خواهد کرد، دوقطبی) هسته‌ای شکل بگیرد، بلکه می‌تواند به رسیدن عربستان به توازن، کمک کند.»

 

هاآرتص در پایان مدعی شده است که این امر موجب تجدید نظر تهران در محاسباتش شده و موجب می‌شود ایران به نتیجه برسد که نمی‌تواند تنها عضو باشگاه هسته‌ای در منطقه باشد.

 

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.