Skip to Content

مسؤولان رسیدگی کنند؛

زائران یزدی اربعین نگران صدور ویزا


زائران عتبات عالیات استان یزد در روز اربعین نسبت به عدم صدور ویزا برای سفر به کشور عراق ابزار نگرانی‌ کرده و خواستار رسیدگی مسؤولان به این موضوع هستند.

به گزارش میبد خبر، عده‌ زیادی از زائران یزدی عتبات عالیات در روز اربعین به دلیل بلاتکلیفی و صادر نشدن ویزا ابراز نگرانی کرده و خواستار رسیدگی مسؤولان به این امر هستند.

جمعی از زائران که درخواست‌های ویزای خود را تحویل دفاتر زیارتی داده تا به اصفهان ارسال و از آنجا ویزا صادر شود، از بلاتکلیفی و عدم صدور ویزای خود ابراز نگرانی کرده‌اند.

در حالی که دفتر کنسولگری عراق سال گذشته به طور موقت در یزد راه‌اندازی و بالغ بر 21 هزار ویزا صادر شد، امسال این امر به استان اصفهان واگذار شد.

در شرایطی که پیش‌بینی می‌شد امسال بیش از 50 هزار نفر از استان یزد در روز اربعین به عتبات عالیات سفر کنند، عدم صدور ویزا عده‌ای از آنها را از این سفر باز خواهد داشت.

جمعی از مردم که درخواست‌ها و مدارک خود را برای صدور ویزا ارسال کرده و برای تهیه اتوبوس اقدام کرده و هزینه‌های سفر را پرداخت کرده‌اند، اکنون در بلاتکلیفی به سر می‌برند ضمن اینکه بخشی از هزینه‌های صورت گرفته قابل استرداد نیست.

این شرایط سبب شده تا از شب گذشته پیام‌هایی در شبکه‌های اجتماعی یزد به صورت گسترده منتشر شود و مردم را اجتماع  در مقابل استانداری به منظور رفع این مشکل دعوت کند.

با توجه به اینکه امروز قائم مقام وزیر کشور مهمان استانداری یزد است و با توجه به اینکه عصر امروز جلسه ستاد هماهنگی اربعین در یزد برگزار می‌شود، زائران امیدوار به رفع این مشکل هستند.

البته مسؤولان حج و زیارت استان یزد اعلام کرده‌اند نگرانی در این زمینه وجود ندارد و همه زائرانی که مدارک خود را تا قبل از پنج‌شنبه ارسال کرده‌اند، ویزای آنها صادر شده‌ است.

حج و زیارت استان یزد همچنین از صدور و تحویل 5 هزار ویزای دیگر تا پایان وقت اداری امروز و تحویل آن به زائران خبر داده است.

بر اساس اعلام حج و زیارت استان یزد، تعطیلی دو روزه صدور ویزا در اصفهان، سبب کندی کار شده اما پیگیری‌های لازم برای صدور همه ویزاها انجام خواهد شد.

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.