Skip to Content

هر که دارد هوس کرببلا بسم الله


کاروان انصارالحسین که با آغاز محرم پس از زیارت حرم رضوی عازم کربلای معلی شده بود ظهر سه شنبه وارد میبد شد.

کاروان زائران کربلا از 26 روز پیش با پای پیاده به عشق سالار شهیدان کیلومترها راه پیموده بود .  هنگامی که وارد شهر میبد شد مورد استقبال مسئولین و مردم  عاشق و دلداده اهل بیت(ع) قرار گرفت ،مردمی که چند کیلومتری را به نیت عرض ارادت به آقا امام حسین (ع) و احترام به زائرانش کاروان را همراهی کردند. در طول مسیر  صدای حسین حسین پیرمرد ها و پیر زنان و گریه های خالصانه شان کبوتر دلها را به  بین الحرمین پرواز میداد. هر از چند گاهی جوانی را میدیدی که به سمت یکی از کاروانیان میرفت او را در آغوش میگرفت ، حاجت خود را میگفت و چند بار تکرار می کرد "یادت نرود ! وقتی رسیدی حرم آغا،بگو...." عده ای که کربلا رفته بودند ،کاروان را که نظاره می کردند حال و هوای حرم حسین (ع) و ابوالفضل(ع) را به خاطر می آوردند و دلتنگ دوباره دیدنش می شدند. عده ای دیگر ،فقط آرزوی یک بار دیدن حرمش را طلب می کردند (مثل من...) و آسمان بارانی شهر بود که اشکهای همه را برای خود برداشت .              رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.