Skip to Content

توصیه های فرمانده مرزبانی ناجا برای زائران اربعین:

زائران برای خروج حتما باید گذرنامه معتبر داشته باشند/ تردد زمینی در حال حاضر از سه مرز مهران، چذابه و شلمچه انجام می‌شود


فرمانده مرزبانی ناجا ضمن تشریح آخرین اقدامات مرزبانی برای راهپیمایی اربعین از سفرش به بغداد برای افزایش هماهنگی‌ها با طرف عراقی خبر داد.

به گزارش "میبدخبر"، سردار قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی ناجا درباره تمهیدات مرزبانی برای سفر به عتبات در ایام اربعین حسینی گفت: مرزبانی در ایام مختلف سال ماموریت‌های مختلفی را بر عهده دارد و بر اساس تقویم زمانی خود ماموریت‌هایش را اجرا می‌کند، بر همین اساس  یکی از مناسبت‌های پیش‌روی ما در سه ماهه سوم امسال، اربعین امام حسین(ع) است و این سومین سالی‌است که بزرگترین کنگره جهانی با پرچم اسلامی در کشور عراق برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر شیعیان، پیروان دیگر مذاهب و ادیان نیز در راهپیمایی اربعین حضور دارند، گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که امسال جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر در این مراسم حضور داشته‌باشند، مراسمی که ناجا و مرزبانی ناجا نقش بالایی در امنیت تردد زائران در کشورمان دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه مرزبانی علاوه بر بدرقه زائران ایرانی، هزاران تن از زائران کشورهای دیگر را نیز بدرقه می‌کند، ادامه داد: جمهوری اسلامی نه تنها زائران ایرانی را بدرقه می‌کند، بلکه زائران دیگر کشورها را نیز بدرقه می کند، زائرانی از کشورهای آذربایجان، بنگلادش، ترکیه، ارمنستان، پاکستان و...  که مرزبانی برای این‌ها هم تسهیلاتی فراهم می‌کند.

رضایی تعداد زائران خارجی را حدود 50 هزار نفر اعلام کرد و افزود: برای حضور در راهپیمایی اربعین ما تجربه‌ سال‌های گذشته را نیز داشتیم و امسال هم به دنبال حل بسیاری مشکلات هستیم. مسائل سال‌های گذشته را آسیب‌شناسی کرده  و بر اساس آن برنامه‌ریزی خواهند کرد.

وی همچنین از سفر خود و تیمی از مسوولان ناجا به بغداد خبر داد و گفت: در این دیدار که به زودی برگزار خواهد شد، دیداری خواهیم داشت با مسئولان عراقی و درباره نحوه همکاری‌های مشترک صحبت خواهیم کرد تا همچون  سال گذشته یک عملیات منسجم و خوب با مرزبانان عراقی داشته باشیم.

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین تاکید کرد که زائران برای خروج حتما باید گذرنامه معتبر داشته باشند و تا فرصت باقی‌است باید برای اخذ یا تمدید گذرنامه خود اقدام کنند. همچنین بهتر است زائران گروهی و در قالب کاروان به عتبات بروند.

به گفته وی تردد زمینی در حال حاضر از سه مرز مهران، چذابه و شلمچه انجام می‌شود و احتمال اینکه دو طرف مرز جدیدی را برای تردد زائران انتخاب کنند، کم است اما در هر صورت لزوم آمادگی لازم در این زمینه وجود دارد.

رضایی وضعیت امنیتی در مرزهای کشور را نیز مطلوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه هیچ مشکل امنیتی در مرزها گزارش نشده و مرزبانان کشورمان نیز از آمادگی خوبی برخوردارند.

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.