Skip to Content


رکابزنی دوچرخه سواران یزدی در بافت تاریخی میبد


رئیس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان میبد گفت: دوچرخه سواران یزدی به منظور بازدید از بافت تاریخی میبد مرکز شهر یزد تا این شهرستان را رکاب زدند.

به گزارش میبدخبر، رسول مشتاقیان، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میبد گفت: گروه ۳۰ نفره از دوچرخه سواران یزدی فاصله مرکز استان تا شهرستان میبد را رکاب زدند و از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری میبد از جمله نارین قلعه و مجموعه کاروانسرا این شهرستان را دیدن کردند.

او افزود: رکابزنان در نارین قلعه میبد، ضمن دیدار با مصطفی فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد و همچنین محسن صادقیان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد خواستار ایجاد مسیری مناسب برای تردد دوچرخه سواران شدند.

معاون امور هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد وجود مسیر مناسب برای گردشگران دوچرخه سوار را ضروری دانست و از احداث جاده سلامت دوچرخه رو در مسیر یزد به تفت خبر داد.

نارین قلعه‌ی میبد یزد، یکی از بنا‌های تاریخی و باشکوه ایران کهن در دوران ساسانی است که معماری و هنر سازندگان آن، موجب تحسین باستان‌شناسان و تاریخ‌ دوستان شده و در سال ۱۳۵۴ با شماره‌ی ۳۴۹۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

یک سوم وسعت شهرستان میبد بافت تاریخی است و با ۱۰۴ هزار نفر جمعیت در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

انتهای پیام/

باشگاه خبرنگاران
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.