Skip to Content


رئیس جمهور «گامبیا» این کشور را «جمهوری اسلامی» اعلام کرد


رئیس جمهور گامبیا تأکید کرد که برای رهایی یافتن از گذشته استعماری، این کشور را جمهوری اسلامی اعلام می‌کند.

به گزارش میبدخبر به نقل از فارس «یحیی جامه» رئیس جمهور گامبیا این کشور را جمهوری اسلامی اعلام کرد.

شبکه خبری «الجزیره» گزارش داد که جامه روز جمعه رسما اعلام کرد که برای رهایی یافتن از گذشته استعماری گامبیا این کشور را جمهوری اسلامی اعلام می‌کند.

وی اظهار داشت با توجه به اینکه مسلمانان بیشترین جمعیت گامبیا را تشکیل می‌دهند نمی توان موروث استعمار را ادامه داد و باید آن را دولت اسلامی نام نهاد.

به گزارش الجزیره، مسلمانان 95% از ساکنان گامبیا را تشکیل می‌دهند که شمار همه آنها به 1.8 میلیون نفر می‌رسد.

رئیس جمهور گامبیا همچنین تأکید کرد شهروندان پیرو سایر مذاهب می‌توانند مراسم مذهبی خود را همچنان به جا آورند.

جامه 21 سال زمامدار ریاست این کشور آفریقایی است و در سال 2013 نام این کشور را از  جامعه کشورهای کامانولث یا همان مشترک المنافع خارج کرد و آن را استعمار نو نام نهاد.

با وجود روابط تجاری این کشور با انگلستان و سایر کشورهای اروپایی ولی روابط این کشور آفریقایی طی سال‌های اخیر با این کشورها تیره شده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.