Skip to Content


رئیس جدید دانشکده فنی دختران میبد معرفی شد


در نشستی با حضور رئیس دانشکده فنی شهید صدوقی یزد، معاون فرماندارمیبد و جمعی از اساتید، از خدمات خانم ماه بس قوه قدردانی و خانم فخرالسادات خامسی هامانه به‌عنوان رئیس جدید دانشکده فنی دختران میبد معرفی شد.

به گزارش میبد خبربه نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، رئیس دانشکده شهید فنی شهید صدوقی یزد در این مراسم از ارتقاء دانشکده‌های فنی استان به دانشگاه فنی حرفه‌ای‌ خبر داد.

دکتر سید حیدر میر فخرالدینی گفت: در استان یزد 9 دانشکده فنی وجود دارد که بعضی از این دانشکده‌ها با بیش از 35 سال سابقه جزء اولین مراکز آموزشی در استان محسوب می‌شوند که اخیراً این دانشکده‌ها در قالب دانشگاه فنی حرفه‌ای استان تجمیع و به دانشگاه فنی حرفه‌ای‌ ارتقاء پیدا کردند تا بتوانند تصمیماتشان متمرکز و چابک از قبل باشد.

میر فخرالدینی بابیان اینکه دانشکده فنی دختران میبد و حضرت رقیه از مراکز دختران استان هستند افزود: مرکز دختران میبد با بیش از 12 سال سابقه فعالیت در حال حاضر دارای 850 دانشجو در رشته‌های مختلف هست.

وی یکی از ویژگی‌های دانشکده‌های فنی را بعد از فارغ‌التحصیلی جذب به بازار کار و اشتغال عنوان کرد و افزود: شهرستان میبد یکی از شهرهای صنعتی است و فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی کمک زیادی می‌تواند به صنعت و صنوف این شهرستان داشته باشد

رئیس دانشکده فنی شهید صدوقی یزد نبود ساختمان آموزشی، کمبود نیرو را از مشکلات دانشکده فنی دختران میبد برشمرد و افزود: این مشکلات با پی گیری فرماندارمیبد و مسئولین استان در حال مرتفع شدن است.

میر فخرالدینی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه 60 درصد دروس تعریف‌شده دانشکده‌های فنی عملی است؛ نیاز مبرم به تجهیزات و آزمایشگاهی داریم که بخشی از آن از طریق بودجه‌ای‌ که در اختیارداریم در حال تأمین است و بخشی دیگر هم امیدواریم با کمک خیرین تأمین شود.

وی جذب هیئت‌علمی دانشکده فنی را هم یکی دیگر از مشکلات این دانشکده بیان کرد و گفت: جذب هیئت‌علمی دانشکده‌های فنی اخیراً در وزارت علوم به تصویب رسیده است و راه برای جذب هیئت‌علمی در این دانشکده‌ها در آینده نزدیک با همکاری وزارت علوم و دانشکده فنی حرفه‌ای‌ای کشور هموار خواهد شد.

انتهای پیام/اح

 رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 2.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.