Skip to Content

نماینده مردم تهران در مجلس:

رئیس‌جمهور با مسئولان میراث فرهنگی یزد برخورد کند/ توصیه به روحانی برای حضور بر مزار«شهدای گمنام یزد»


نماینده مردم تهران در مجلس به رئیس‌جمهور پیشنهاد کرد ضمن برخورد با مسئولان میراث فرهنگی یزد، این هفته بر مزار شهدای گمنام تازه تدفین شده در میدان امیر چخماق این شهرحضور یابد.

به گزارش میبدخبر، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص ممانعت میراث فرهنگی از تدفین شهدای گمنام در میدان امیر چخماق یزد، اظهار داشت: ممانعت میراث فرهنگی با تدفین شهدا در یک میدان تاریخی، نشانه کج فهمی و کج سلیقگی مسئولان فرهنگی میراث در دولت یازدهم است که حکایت از نفهمیدن جایگاه شهدا خصوصا شهدای گمنام در نگاه ملت ایران دارد.

رسایی ادامه داد: یکی از اقدامات مثبت آقای روحانی سرکشی هفتگی به خانواده شهدا در تهران است، درحالی که متأسفانه رفتارهای مدیران میانی همچون یزد با رفتار رئیس دولت منافات دارد و لازم است شخص رئیس جمهور نسبت به اتفاقات یزد واکنش نشان دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: آقای روحانی باید به همه نشان دهد که در سرکشی به خانواده شهدا اعتقاد عمیقی به شهدا وجود دارد و این موضوع رفتاری تبلیغاتی نیست.

وی گفت: اگر من جای آقای روحانی بودم این هفته به جای سرکشی به خانواده شهدا در تهران، برای ادای احترام به مقام این شهدای عزیز و دلجویی از مردم شهیدپرور دارالعباده به یزد سفر می‌کردم و بر سر مزار این شهدا حاضر می‌شدم و در آنجا دستور برخورد با کسانی که این رفتار زننده را با پیکر مطهر شهدا را داشتند صادر می‌کردم.

رسایی با بیان اینکه خاکسپاری شهدا در میدان امیر چخماق یزد هیچ منافاتی با ارزش ملی و میراث فرهنگی این میدان تاریخی ندارد، تصریح کرد:‌ صدها سال دیگر وقتی آیندگان به این مکان مراجعه کنند، می‌فهمند که ایران متمدن، همواره در طول تاریخ برای حفاظت از تمدن دینی‌اش هزینه داده است.

مدیر مسئول هفته نامه 9 دی متذکر شد: میراث فرهنگی دولت یازدهم به جای ممانعت از تدفین شهدای مظلوم در میدان امیر چخماق یزد و هر مکان تاریخی دیگر به بهانه حفاظت از میراث ملی، در مراوداتش با کدخدای دروغین بیشتر دقت کند تا مثل ارمغان سفر سال گذشته رئیس جمهور به نیویورک، آمریکایی‌ها شیردال تقلبی به آنها قالب نکنند.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.