Skip to Content


روی مسئله فتنه حساسم


رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان - که به نوعی این دیدار را از مهمترین دیدارهای ایشان در طول سال می توان عنوان کرد- در مورد فتنه و برائت جویی مسئولین و مهره های فعال در دستگاه های دولتی سخنانی را بیان داشت.

"میبد خبر

رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان - که به نوعی این دیدار را از مهمترین دیدارهای ایشان در طول سال می توان عنوان کرد- در مورد فتنه و برائت جویی مسئولین و مهره های فعال در دستگاه های دولتی گفت:
 خب درباره‌ی مسائل کشور، یکی از چیزهایی که خیلی مهم است که حالا نمیشود از این بگذرم و باید بگویم [این است که] رسم شده که از امام و نظام و انقلاب دم بزنند امّا با کسی هم که میگوید «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» همکاری کنند یا از او حمایت کنند؛ این نمیشود. موضع بنده در این مورد کاملاً صریح است؛ من بارها گفته‌ام که برای من این تقسیمات اصولگرا و اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب مدرن و سنّتی و از این حرفهایی که میزنند، مطرح نیست؛ من به این اسمها اصلاً اهمّیّتی نمیدهم و توجّه ندارم؛ به محتواها کار دارم؛ امّا روی مسئله‌ی فتنه حسّاسم. حالا البتّه اکثر کسانی که در آن تظاهرات شرکت داشتند مردم معمولی بودند و هیچ تقصیری هم نداشتند امّا یک عدّه‌ای سردمداری میکردند، یک عدّه هم سوءاستفاده کردند و گفتند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»؛ دیگر از این صریح‌تر؟ آیا این شعار داده شد یا نه؟ خب اگر این شعار داده شده، تبرّی از این شعار، آن روز هم لازم بود و باید میکردند که نکردند، حالا هم یک عدّه‌ای از آنها حمایت بکنند، آن‌وقت دم از امام و طرف‌داری از امام و طرف‌داری از نظام و طرف‌داری از انقلاب هم بزنند! این نمیشود، این قابل قبول نیست. این پدیده‌ی بسیار بدی است، پدیده‌ی زشتی است، این پدیده را ما اصلاً نمی‌پسندیم.
***
مسئله فتنه، مسئله نیست که نه رهبر انقلاب، و نه هیچ انسان عاقلی که نظام اسلامی و آینده آن برایش مهم است از آن غافل شود. فتنه 88 اگر مسئله ای گذرا و قابل اغماض بود، رهبر انقلاب - که همیشه همبستگی و اتحاد را مهمترین محور زنده نگه داشتن جمهوری اسلامی ایران می دانند- از آن می گذشت و حداقل در سخنرانی های صریح خویش، به آن نمی پرداخت...
اما می دانیم و می بینیم و می شنویم که ایشان مدام این مسئله را گوشزد می کند و بر این اصرار دارد که کسانی که هنوز از حدود و مرزهای انقلاب به طور کامل خارج نشده اند، با برائت جویی و اعلام صریح مواضع بر علیه فتنه و فتنه گران، تکلیف خود را با نظام اسلامی مشخص کنند...
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.