Skip to Content

رييس جامعه نابينايان ميبد:


ريیس جامعه نابينايان شهرستان ميبد يكي از مهمترين مشكلات نابینایان اين شهرستان را نداشتن شغل مناسب عنوان كرد و گفت: همسر برخي از نابينايان با فعاليت در دو شیفت کاری، نان‌آور خانه هستند.

به گزارش میبدخبر، «حسین برزگر» در حاشيه جشني كه به مناسبت روز جهاني معلولان در باغ‌ تالار دانشگاه آزاد ميبد با حضور مسئولان و معلولان اين شهرستان برگزار شد، گفت: هدف اصلی از برگزاری این جشن آشنایی مسئولان و مدیران ارشد شهرستان با مشکلات و معضلات جامعه نابینایان و معلولان است .

وی افزود: نابینایی محرومیت است ولي محدودیت نيست و یک نابینا توانایی‌هایی زیادی دارد که ضعف و نبود حس بینایی او را جبران می‌کند .

برزگر با اشاره به این که بعضا  نابینایان از افتخارات شهرستان محسوب مي‌شوند، اظهار كرد: تعدادی از نابینایان شهرستان میبد دارای تحصیلات عالی با مدرک دکترا هستند و در دانشگاه‌های برتر کشور تحصيل كرده‌اند.

وي بیان كرد: اصلی‌ترین مشکل جامعه نابینایان مسائلي مانند  اشتغال و مناسب‌سازی معابر برای تردد آنهاست و متاسفانه با وجود آگاهي همه مسئولان از مشکلات نابینایان تاكنون هیچ اقدام مهمی براي رفع اين مشكلات صورت نگرفته است .

برزگر تصریح کرد: نابینایان شهرستان ميبد دارای شغل مناسب و پایداري نیستند و بعضی از آنها همسرانشان در دو شیفت کاری، نان‌آور خانه هستند لذا لازم است كه مسئولان به این امر اهتمام ویژه‌ای بپردازند .

وي همچنین از نبود یک دفتر مناسب در شان جامعه نابینايان شهرستان  میبد گلايه كرد و از مسئولان خواست با توجه به ظرفيت‌هاي فراوان شهرستان در اين رابطه مساعدت كنند.

ريیس  جامعه روشندلان ميبد  در پایان نيز از خیرین و مسئولین خواست تا در سایه تعامل و همکاری به جامعه نابینایان و معلولین شهرستان کمک و مشکلات این قشر از جامعه را مرتفع كنند.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.