Skip to Content


روستای مزرعه بیده محور پنجم گردشگری درمیبد


فرماندار میبد گفت: هنوز معماری‌های قبل از اسلام در این بافت‌ها به چشم می‌خورد و باهماهنگی راه و شهرسازی و استانداری و با آزادسازی این خانه‌ها، این بافت تاریخی منحصر به فرد به محور پنجم گردشگری شهرستان میبد تبدیل شود.

به گزارش میبد خبر، حسین فلاح دربازدید از بافت تاریخی و منحصربه فرد روستای هدف گردشگری مزرعه بیده گفت:دربافت تاریخی این روستا که خیلی از آثار قبل از اسلام به چشم می‌خورد و راه دسترسی اغلب کانال‌های زیرزمینی این خانه‌ها به یکدیگر راه دارد که بسیار جالب است.

فلاح افزود:روستای مزرعه بیده ۱۰ هکتار بافت تاریخی دارد که مسجدزیرک، آسیاب آبی، خانه برونی، ساباط تاریخی، خانه مختاری ها، تپه‌های باستانی، رودخانه بوم کن، خانه صاحب جان و شهر زیرزمینی از بنا‌های شاخص این روستای هدف گردشگری است.
فرماندار میبد با اشاره به اینکه اغلب این خانه‌ها دارای مالک هستند افزود:شورای اسلامی و دهیاری و بخشداری قول دادند به کمک میراث بیایند و پنجمین راسته و محور گردشگری را در بیده احیا و یک محور تاریخی زیبا و قشنگ به محور‌های شهرتاریخی میبد اضافه شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.