Skip to Content

در روستای شهرآباد ابرکوه؛

روستای دوقلوها در ابرکوه/ نیمی از دانش آموزان دبستان و یک دهم جمعیت شهرآباد دوقلو هستند+تصاویر


در دبستان شهید رحیم محمدزاده شهرستان ابرکوه دانش آموزانی تحصیل می کنند که نیمی از آنها دوقلو هستند.

به گزارش یزد رسا به نقل از سرو ابرکوه، این بار برای تهیه گزارش به روستایی آمدیم که مردمش، جز صفا و صمیمیت در دل هایشان چیزی نیست و کودکانش از اینکه در چنین محیطی زندگی می کنند به خود می بالند و هیچگاه از زندگی در روستای شهرآباد لب به گلایه و شکایت باز نکرده اند.


اما آنچه که ما را برای تهیه گزارش به روستای شهرآباد بخش بهمن کشاند، وجود مدرسه ای در این روستا می باشد که نیمی از دانش آموزان آن دوقلو هستند؛ دوقلوهایی که به گفته والدینشان چنان به هم وابسته اند که اگر یکی از قل ها نباشد، قل دیگر بی تابی کرده و حتی بدون دیگری نمی خوابد.


جالب تر اینکه بدانید روستای شهرآباد دارای 240 نفر جمعیت است که، یک دهم جمعیت آنها دوقلو هستند.


شهین ناظری مدیر آموزشگاه شهید رحیم محمدزاده در گفتگو با سرو ابرکوه گفت: این مدرسه دارای 24 دانش آموز در مقاطع پیش دبستانی تا پنچم می باشد که از این تعداد نیمی از آنها دوقلو هستند.


ناظری در ادامه تصریح کرد: پس از 26 سال سابقه کار، زمانی که قدم به این آموزشگاه می گذارم، دیدن این دانش آموزان ساده دل و مهربان به ویژه دوقلوها است که نیرویی در وجودم ایجاد می کند که از فعالیت در این مدرسه و وقت گذراندن با بچه ها هیچ گاه احساس ذره ای خستگی نمی کنم و حتی به جرأت می گویم که دیدن آنان روحیه ام را قوی می کند.


وی افزود: زمانی که انسان وابستگی و دلبستگی این دوقلوها و علاقه آنها به یکدیگر را می بیند ناخودآگاه به این می اندیشد که در این دنیا جز محبت و مهربانی هیچ چیز ماندنی نیست و بهتر است ما انسان ها نیز بچه ها را الگو قرار داده و قدر یکدیگر را تا هستیم، بدانیم.


در ادامه گزارش به سراغ دوقلوها رفتیم و با آنها آشنا شدیم:
ابوالفضل و فاطمه / افسانه و فرزانه / نرگس و نجمه / علی و ابوالفضل / محسن و حسین / ابوالفضل و مهدیه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.