Skip to Content

یک روانشناس یزدی گفت:

روزانه 20 دقیقه ورزش کنید تا شوخ طبع شوید


یک روانشناس در یزد گفت: افرادی که تمایل دارند جزو شوخ طبع ها باشند، ضروری است دقایقی از روز را به ورزش اختصاص دهید.

به گزارش میبد خبر، دکتر محبوبه وفاییان در گفتگو با خبرنگار یزدبانو خاطر نشان کرد: افراد با ورزش کردن، کسالت و تنبلی را ازخود دور کرده و نشاط و شادابی را جایگزین آن می کنند.

وی با بیان اینکه بین ورزش و شوخ طبعی رابطه مستقیمی وجود دارد، تصریح کرد: تحقیقات ثابت کرده است یکی از مولفه های اصلی در حوزه نشاط و شادی وجود سلامت جسمانی برای افراد است.

وفاییان اذعان کرد: هورمون‌های ترشح شده در خون براي آماده كردن بدن براي فعاليت، موجب تنظيم فشار خون، سرعت ضربان قلب و خونرساني به عضلات را فراهم مي‌آورند.

این روانشناس با بیان اینکه افرادی که ورزش می کنند افراد با نشاط تری هستند، گفت: به دلیل اینکه با سلامت جسمی و روحی رابطه مستقیمی دارد، شوخ طبعی در افرادی که ورزش می کنند بالاتر است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.