Skip to Content

امام جمعه ميبد؛

روحیه انقلابی و اسلامی باید در بین اعضای شورای شهر وجود داشته باشد


امام جمعه میبد گفت: شورایی نیاز داریم که شهردار انقلابی و خوب و اسلامی انتخاب کند و در این شورا افراد با تقوایی، اصل و محور قرار گیرند.

به گزارش میبد خبر، آیت‌الله علیرضا اعرافی در نخستین نمازجمعه سال 96 در میبد ضمن تبریک ایام نوروز اشاره ای به  بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال داشته و بیان کرد: آنچه که مکررا رهبری انقلاب بعنوان شعار سال تاکید دارند اقتصاد مقاومتی است .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه برای کشوری انقلابی که پیام های بزرگی برای بشر امروز دارد ، اقتصاد امر مهمی است ، افزودند : به همین خاطر دشمنان ما روی اقتصاد ما تمرکز کردند تا انقلاب شکوهمند اسلامی را در روابط و تعاملات اقتصادی زمین گیر کنند.

مدیر حوزه های علمیه کشور یادآور شدند: رهبر عظیم الشان انقلاب بعنوان پایش گر و رصدبان بزرگ در اقتصاد مقاومتی تاکید دارند و اگر ما اقتصادمان را درست بنیان ننهیم ؛ کیان ، عظمت و استقلال مان را از دست خواهیم داد و درباتلاق اقتصاد زمینگیر خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه باید با خلاقیت و ابتکار راه های خوب اقتصاد را به روی خود باز کنیم گفتند : این اقتصاد مقاومتی است و ممکن است شبکه های مجازی ، سایت ها در گفتگوها بگویند اقتصاد مقاومتی یعنی چه ؛ اما این نظریه علمی عمیق و دقیق است و باید همه بر اساس این نظریه کشور را از سختی ها و بن بست های اقتصادی نجات و کشور را از هضم در غرب و دست دادن استقلال نجات دهیم.

اعرافی با بیان اینکه تمام مراکز فرهنگی و آموزش و پرورش و حلقه‌های صالحین و دانشگاه‌ها  و…  نقش مهمی در زمینه آموزش اقتصاد مقاومتی دارند، بیان کرد: همه باید تلاش کنند تا اهداف اقتصاد مقاومتی و نتایج مطلوب آن به مردم آموزش داده شود.

امام جمعه میبد همچنین با برشمردن مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی باید دانشگاه و صنعت با هم و در کنار هم کار کنند.

وی، بومی‌سازی در کشور و اتکا به جوانان در اجرای اقتصاد مقاومتی را از دیگر مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و خاطرنشان کرد: اتکا به بودجه نفت و صادرات باید افزایش یابد و با قاچاق کالا و فساد در ادارات مبارزه شود.

اعرافی با بیان اینکه دولت و ملت باید در اجرای اقتصاد مقاومتی در کنارهم باشند، بیان داشت: دولتمردان باید خادم مردم باشند و رفتار آنها مهرورزانه باشد.

خطیب جمعه میبد تصریح کردند: دشمنان و قدرت های استکباری خیالشان راحت باشد ، هر چند ما فراز و فرود داریم ، اما با رهبری بزرگ و با روحیه انقلابی و ملت شریف ایران اسلامی ، قطعا شکست خواهند خورد و این شکست در منطقه و جهان برای قدرت های استکباری زودهنگام خواهد بود .

حضرت آیت الله اعرافی با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مهم شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و ریاست جمهوری ،  یکبار دیگر بر انتخاب افراد انقلابی و با تقوا تاکید کردند و اظهار داشتند : مردم باید در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری آدم های انقلابی و باتقوا را اصل قرار دهند که از خود گذشتن برای خدا و خلق خدا را هدف نهایی خود می دانند .

وی با بیان اینکه شورایی نیاز داریم که شهردار انقلابی و خوب و اسلامی انتخاب کند و در این شورا افراد با تقوایی، اصل و محور قرار گیرند، افزود: روحیه انقلابی و اسلامی باید در بین اعضای شورای شهر وجود  داشته باشد.

مدیر حوزه های علمیه کشور در بخشی دیگر از بیانات خود ضمن خیرمقدم به مهمانان نوروزی و گردشگران ، بر برقراری امنیت در شهر و رعایت مقررات ، عفاف و حجاب و کنترل آسیب های اجتماعی تاکید کردند و اظهار داشتند : مسئولین دانشگاهها و حوزه ها ، رسانه ها ، مساجد و موسسات فرهنگی ، آموزش و پرورش ، پایگاههای بسیج ، حلقه های صالحین و همه جریان های فرهنگی در سطح شهرستان و منطقه باید فصل جدیدی را به روی شهرستان باز و برای پیشبرد اهداف متعالی در شهرستان به این مولفه ها توجه کنند.

انتهای پیام/اد

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.