Skip to Content

روایتی از همایش به اصطلاح مردمی پاسداشت 24 خرداد یزد؛

روحانی با این 150 نفر هرگز تنها نیست!/«دیکتاتوری سفید» منجر به «شکست سپید»خواهد شد؟


جشن مردمی حضور در یزد با سخنرانی علی جنتی در حالی برگزار شد که نیمی از جمعیت قریب به سیصد نفر حاضر در سالن را مسئولان«شورای اداری استان»! (بخوانید شورای مردمی اداری استان) تشکیل می دادند!

به گزارش خبرنگار یزد رسا، عصر روز دوشنبه 24 خرداد مراسم دهان پر کن و پرهزینه، «جشن حضور» که با آنچه برخی ها در بوق و کرنا کرده بودند فرق داشت، به نام مردم و به کام یک قشر خاص! – بخوانید اصلاح طلب - و با حضورعلی جنتی وزیر ارشاد و جمعی از مسئولان ، مشابه برنامه دولت ساز استان های دیگر برگزار شد.

 

* این مراسم که بیشتر به یک «محفل حزبی » شباهت داشت تا «همایش مردمی» در ابتدا آنقدر با استقبال سرد روبرو شد که به گفته حضار در سالن، دست اندرکاران آن ـ که برخی عناصرهم سابقه زندان های مکرر و جرم اقدام علیه امنیت ملی و همکاری با منافقین در سابقه دارند ـ نمی توانستند خشم خود را از این عدم اقبال «مردم» حتی در چهره شان مخفی کنند! و با اضظراب  شدید و دقت نظر خاص، چنان خبرنگاران را تحت نظر داشتند تا شاید بتوانند صندلی های خالی سالن را از دید آن ها مخفی نگاه دارند و همچون بسیاری از این دست برنامه های سفارشی دولت مردان با استفاده از انحصار رسانه ای وارونه نشان دهند!

 

* با ورود علی جنتی به سالن شهید پاکنژاد یزد ـ که توسط یک موسسه خیریه! قرق شده ـ ، علیرغم تأخیر ده دقیقه ای برنامه، تعداد حضار سالن تنها قادر به پر کردن بیش از دو سه ردیف بیشتر نبود! و انتظامات سالن سعی کردند با دستپاچگی کسانی را که ایستاده اند را هم بنشانند تا شاید مجلس کمی رخ رسمی تر و « مردمی تر» ! به خود بگیرد.

 

* هر چند همه اصلاح طلبان یزدی در سالن جمعشان! جمع بود؛ اما در بین حضار چهره مسئولانی همچون فرمانداران اکثر شهرستان ها، برخی معاونین فرمانداران، برخی بخشداران، فرماندار یزد، معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد به عنوان یکی از دعوت کنندگان و بانیان اصلی این همایش «مردمی»! و برخی مدیران استانی و شهرستانی از دیگر چهره ها متمایز بود.

* از آنجا که «مسئولان تدبیر استان» بسیار بر پاسداشت 24 خرداد به عنوان حماسه ای که مردم برای میهن خود آفریدند تأکید دارند، معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد نیز از کنار این همایش بی تفاوت نگذشته و خود با احساس مسئولیت بیش از حد! ، طی ابلاغِ نامه ای رسمی ، از کلیه اعضای «شورای اداری استان»! (بخوانید شورای مردمی اداری استان) برای شرکت در این جشن «مردمی»! –بخوانید محفل حزبی- دعوت کرده بود.

 

* با ورود به سالن پاکنژاد منقش شدن تصاویر رییس ممنوع التصویر اصلاحات در ابعاد بزرگ! و تصاویر هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی در اطراف و تصاویر کوچک رییس جمهور در گوشه های سالن ، خود حکایت از این واقعیت داشت که این مراسم نیز همچون بسیاری از «برنامه های مردمی  دولت پایه» دیگر ، دولتمردان و اصلاح طلبان ، همچنان سعی در وامدار معرفی کردن دولت و شخص رئیس جمهور به اصلاحات برای مردم! دارند .

اگر این القاء به ذهن هم خطور نمی کرد « مدیران اصلاح طلب مدعی چسبیده به دولت» در ابتدای مراسم با تیپ خاص همیشگی پشت تریبون رفتند وبه بهانه خیرمقدم به عنوان مسئول اجرایی مراسم «مردمی»! از رییس جمهور محترم به عنوان «رحم اجاره ای!» اصلاحات رونمایی کردند و با صراحت رئیس اصلاحات و اکبر هاشمی رفسنجانی را عاملان اصلی موفقیت حسن روحانی در صحنه انتخابات و مسبب ایجاد دولت یازدهم دانستند!

* در جشن «مردمی!» پاسداشت حماسه 24 خرداد که با بودجه هنگفت بیت المال ( دولتی یا شبه دولتی) برگزار شد ، این افراد مدعی معلوم الحال چطور با صراحت ،حضور و رأی «مردم » را به عنوان حق الناس، نادیده گرفته و دم از سخنان تنش زا و افراطی به نام مردم می زنند! « بسیج امکانات و نیروی انسانی دولتی و شهرداری یزد» برای این چنین مراسم پر مخاطب و مردمی ! (حدود 300نفر که نیمی از آنها مدیران دولتی بودند ) - بازهم بخوانید محفل حزبی – چه توجیهی می تواند برای مسئولان ارشد و نهادهای نظارتی استان داشته باشد؟!

 

* این عنصر دون پایه، افراطی و مطرود که با پول بیت المال و رانت های دولتی موسسه خیریه! تأسیس کرده و به واسطه این اقدامات خیریه! به آلاف و الوف مادی و سیاسی هم رسیده ، در ادامه سخنان خود بدون اشاره به نتیجه بازجویی معدود افراد حامی فتنه و طرفدار دولت در برهم زدن سخنرانی روحانی در مراسم 14 خرداد که با تلاش قوه قضاییه و اطلاعات سپاه دستگیر شدند گفت: «ما ! » باید در صحنه بین الملل حضور فعال داشته باشیم و تحریم ها را از سر راه برداریم ؛ ولی گویا افرادی نمی خواهند این اتفاق بیفتد و همچنان مانع از عملی شدن این امر می شوند. چراکه برخی این اجازه رابه خود می دهند که در بین سخنان رئیس جمهور شعار بدهند و حاشیه ایجاد کنند که باید جلوی این افراد را گرفت!

 

* این عنصر اصلاح طلب تندور همانند همیشه ارادت خود را به سران فتنه و باغی بر نظام نشان داد و ضمن تشکر از سخنان اخیر رئیس جمهور درباره مصوبه شورای عالی امنیت در رابطه با ممنوع التصویر شدن رئیس دولت اصلاحات! آرزومند آزادی زندانی های سیاسی شد و  با تعیین تکلیف برای مسئولان گفت: برای شکستن حصر ، همه مسئولین! باید مصمم می شدند ولی نشد!

 

* در حین سخنرانی این عنصر اصلاح طلب تندور بود که دو جوان که بر مچ خود دست بند سبز بسته بودند به جلو سن آمدند و در کمال تعجب به غیاثی مدیر کل ارشاد استان یزد گفتند بلند شو تا ما در کنار جنتی وزیر ارشاد بنشینیم و عکس سلفی بگیریم! 

 

* رضا سلطانزاده عنصر قلم به دست و تندروی اطلاح طلبان یزدی نیز برخلاف فرد قبلی که دولت را از اصلاحات و هاشمی خواند، روی کار آمدن دولت تدبیر و امید را «خواست پروردگار»! دانست و گفت: اقدامات دولت در زمینه های هسته ای، سلامت و آرامش مردم را از نکات و اوامر شاخص دولت یازدهم است.

 

* حزبی بودن «جشن حضور» بازهم در سخن سخنرانان گل کرد ، به طوری که سلطان زاده هم که مدت مدیدی است داغ  حصر سران فتنه  گیسوان وی را سپید کرده ، مصوبه شورای هیئت امنیت ملی در رابطه با محدودیت های رئیس اصلاحات را یک دروغ دانست!!

 

* این عنصر قلم به دست و پیر اصلاحات در سخنانش – شاید از روی دستپاچگی و شاید هم به سفارش مسئولان سیاسی امنیتی استان -  رفع حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از سران فتنه 88 را از «وزیر ارشاد» خواستار شد! و هم چنین به حضار گفت: بعد از نمازهایتان برای آزادی آنها حتما دعا کنید! البته ظاهراً مخاطب ایشان «نماز اولی» های آخرین نمازجمعه هاشمی بودند که با کفش و به صورت مختلط نماز اقامه کردند.

 

* دهستانی مسئول ستاد انتخاباتی روحانی در یزد نیز سخنران بعدی این مراسم «مردمی»! بود که بدون اشاره به امتیازات داده شده به غربی ها در دولت تدبیر و امید ، در ادعایی عجیب گفت: وزیر امور خارجه ما بر سر وزیر امور خارجه آمریکا فریاد می کشد! آیا این به جزعزت چیز دیگری است؟!

دهستانی ادامه داد:باید با ملت «صادق» باشیم! و دروغ نگوییم! و همگان بدانند، هیچکس نمی تواند مابین دولت تدبیر و امید اختلاف بیندازد و اگر کوچکترین اشتباهی از هر کسی سر بزند رهبری قطعاً دخالت خواهد کرد.

 

* میردامادی نیز به عنوان نماینده ( بخوانید نماینده خودخوانده) بانوان استان یزد بعد از دهستانی پشت تریبون رفت گفت: در ابتدای تحویل دولت خواستیم آب رفته را به جوی برگردانیم!

وی بدون اطلاع یا اشاره به لو رفتن نقش طرفداران افراطی فتنه گران در ایجاد تشنج خودساخته در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) ، پس از کلی تأسف در خصوص تشنج در صحبت های رئیس جمهور، آن ها را به «دلواپسان» ربط داد!

* میردامادی در پایان سخنان و  بیانیه آتشین! خود ( که باز هم به نام مردم ! تمام شد ) ، بر سر حضار فریاد کشیده و از آن ها خواست تا کف بزنند؛ اما برخلاف خواسته او کسی کف نزد که باز دم خروس از پرده نهان شد و مجری اظهار کرد: چون نیمی از حضار سالن مسؤولان و مدیران استان هستند، معلوم است کسی دست نمی زند!

 

* تا زمان سخنرانی این افراد، جمعیت سالن شاید به 300 نفر نمی رسید . حال آنکه به اذعان مجری، نیمی از جمعیت حاضر در این «جشن مردمی »! ، مسئولان ! بودند به عبارتی تنها قریب به 150 نفر از حضار سالن را افراد غیر مسئول (بخوانید مردم) تشکیل می دادند! و مطمئنا این موضوع مورد انتظار «عناصر اصلاح طلب مدعی چسبیده به دولت و پادوهای فتنه گران» نبود که از چهره و رفتار ایشان می شد مشاهده کرد.

 

* پس از اجرای چند قطعه زنده موسیقی، سید محمد میرمحمدی استاندار یزد به عنوان مسئول ارشد استان برای سخنرانی به روی سن رفت و بی توجه به رفتار و طراحی حزبی و تفرقه آمیز این مراسم «مردمی خوانده» با اشاره گزینشی به آیه شریفه : « وَاعتَصِموا بِحَبّل الله ولا تَفَرَِقوا ... » و همچنین سخنان امام خمینی(ره) خواستار وحدت مردم شد. اما به نقش دولتمردان در حفظ وحدت اشاره ای نکرد!

 

* اگر نوبتی هم بود ، دیگر نوبت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که با سخنان خود حرف های ناگفته را تکمیل کند که بی توجه به تخصص خود و صرفاً چون مد شده، برای تخریب دولت قبل، سخنان  را این گونه آغاز کرد: رکود تورمی ، بزرگترین بحران دولت دهم بود که باید به دست دولت یازدهم حل می شد.

 

* جنتی اولین قدم دولت یازدهم را در مسائل هسته ای برشمرد و هم چنین درادعایی عجیب و بی ارتباط به موضوع وزارتش تأکید کرد: مسئولان دولت قبل مذاکره نمی کردند ؛ بلکه بیانیه می خواندند!

وی مدعی شد: فساد جوانان یکی از آثار تحریم هاست! ( #تحریمیم ! می فهمی؟!)

 

* وزیر ارشاد بی توجه به مشکلات عدیده اقتصادی مردم  و وضع موجود کشور ، در ادامه تصریح کرد:در دولت تدبیر و امید ، سانتریفیوژ و چرخ اقتصاد دولت باید هم زمان بچرخد – که هنوز نچرخیده -  و لذا اگر انرژی هسته ای حق مسلم «ما» است ؛ زندگی شرافتمندانه هم حق مسلم «ما» است!

 

* جنتی دولت قبل را بدون اشاره به تجلیل های هاشمی و روحانی از بابک زنجانی و حمایتهای بی شائبه رئیس دولت اصلاحات از کرباسچی که لقب «غارتگر بیت المال » را به خود اختصاص داد و ... ، به دلایلی از قبیل وجود بابک زنجانی ها و اختلاس هایی مانند اختلاس 3 هزار میلیاردی منشاء انحطاط اخلاقی دانست!!

 

* وزیر ارشاد بدون اشاره به تکذیبه های مکرر برخی دولتمردان دولت یازدهم ( پدر تکذیب ایران ) با توجه به دروغگو خواندن و ضعف مدیریتی دولت قبل گفت: دولت تدبیر و امید دولت راستگویان است! و رئیس جمهور شخصیتی است که به آینده امیدوار است به همین دلیل از وزرایی استفاده کرده است که هرکدام کوله باری از تجربه می باشند و هدف اصلی دولت وفاق ملی است.

 

* وی  در ادامه سخنان غیر مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون اشاره به تمدید تحریم های بین المللی طی دوسال اخیر، به نقش بین المللی ایران پرداخت و مدعی شد : دولت قبل از ایران چهره ای ناهنجار و خشن ساخته بود! که الآن این چهره به  همت دولت یازدهم اصلاح شده و نسبت به جمهوری اسلامی خوشبینی ایجاد شده است!

 

* جنتی  بدون اشاره به نقش دولت در کنترل و نظارت بر بازار برای توجیه افزایش قیمت بنزین ، نان و دیگر کالا و خدمات و مایحتاج مردم مدعی شد: دکتر روحانی مخالف هرگونه افزایش قیمت است و مکرر در بیاناتی اظهار کرده که قوت عامه مردم نباید گران شود و افزایش قیمت بنزین هم بخاطر تک نرخی کردن آن صورت گرفته است!

 

وی تصریح کرد: از سوی وزارت ارشاد هیچ کنسرت دارای مجوزی لغو نمی شود.

* جناب وزیر که رهبر معظم انقلاب به عملکرد وی در عرصه فرهنگ بارها ایراداتی وارد کردند، بدون توجه به حماسه سازی های مردم در انتخابات های گذشته، در مراسم «پاسداشت»، رأی مردم را زیر سؤال  برده و با «حرف های دل خوش کنک!» دولت قبل را تا نزدیکی های «مفسد فی الارض» توصیف کرده و فساد جوانان را نه از بیکاری و سوء مدیریت ؛ بلکه از عامل جدید چون تحریم ها عنوان می کند...

 

اما چند نکته...

 

این روایت مراسم پاسداشت حضور در یزد بود، مطمئنا اگر صدها مرتبه دیگر هم این چنین همایش هایی برگزار شود در آن حرفی جز این حرف های تاریخ مصرف گذشته در پی نخواهد داشت و معلوم نیست تا چه زمان افراد مدعی سیاست بخواهند با هزینه های هنگفت مادی و معنوی دولت وبیت المال برای وامصیبتای حصر سران فتنه و سیاه نمایی علیه دولت قبل و بزرگ نمایی تحریم ها همایش بگیرند و برخی ها هم برایشان کف بزنند.

 هرچند از متصدیان دولت «اعتدال» در استان انتظاری جز این می رفت ؛ اما خوب بود در «سال همدلی و همزبانی دولت و ملت» این همایش های به اصطلاح «مردمی» را با زیرکی بیشتری برگزار می کردند تا شاید مردمی بودن این همایش ها به حقیقت نزدیک شده و با اقبال روبرو می شد.

 

مسئولان استان که باید در اجرای قانون خود پیشگام باشند، نباید چشم خود را مقابل عبور بی مهابا از قانون ببندند، که امروز برخی گستاخانه تصویر ممنوع شده رییس اصلاحات را در رأس تصویر ریاست جمهوری قرار می دهند! و جای سؤال اینجاست کدام یک از مردم در روز 24 خرداد با عکس سران فتنه به پای صندوق رأی آمدند؟! مگر همین مردم در 9 دی پاسخ دندان شکن خود را به سران فتنه اعلام نکردند؟!

* نقش موسسه های رانت خوار که با پول مردم و در قالب عناوین«خیریه» با استفاده از رانتهای دولتی، هزینه های بیت المالل را صرف اهداف سیاسی خود می کند روز 24 خرداد کجای این حماسه ایستاده بودند که امروز با تحمیل فشار بر منتصبین دولت، به کارتل های اقتصادی فتنه گران برای سیاسی کاری و سیاست بازی به نام « مردم» و مصادره آراء مردم در یزد تبدیل شده اند؟!

 

واما کلام آخر ا..

عدم اقبال معنادار مردم از «جشن حضور»،  تحقیر دولت های پیشین و تکریم سران فتنه «به نام مردم»  برای رسیدن به اهداف افراطی و حزبی پیامی جز این ندارد جز اینکه :

«دیکتاتوری سفید» «شکست سپید» را در پی خواهد داشت...
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


میهمان
اگر در سال 78 بعد از حادثه کوی دانشگاه با بعضی از مسئولان که در آن موقع در میان آشوب طلبان می رفتند و حتی به آنها خط می دادند می شد هرگز آشوب سال 88 رخ نمی داد و اگر با عناصر فتنه 88 برخورد نشود از کجا معلوم دو سال دیگر فتنه ای بزرگتر نداشته باشیم
البته خوشحال هستم که مردم ولایت مدار ما همیشه بیدار و آگاه بوده اند و ان شا الله خواهند ماند
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۴/۱۹ ۲۳:۵۲