روحانیت می تواند یک پشتوانه قوی برای آموزش و پرورش باشد + تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

آیت الله اعرافی درجمع روحانیون و کادر آموزش و پرورش:


به گزارش خبرنگار میبدخبر: در جلسه ای که با حضور ائمه جماعات مدارس و مساجد و همین طور با حضور موحدی فرد رئیس آموزش و پرورش شهرستان میبد در بیت آیت الله اعرافی برگزار شد؛ روحانیون به بیان نظرات، پیشنهادات و همین طور به بررسی مشکلات موجود در برنامه های برپایی نمازجماعات پرداختند. موحدی فرد رئیس آموزش و پرورش شهرستان میبد نیز با ارائه گزارشی به تعداد آموزشگاه های که در آنها نماز جماعت برگزار می شود و همین طور به مسائل جاری آموزشی در مدارس پرداخت. وی با مطرح کردن مسائلی چون جابه جایی مدارس به دلیل نظام جدید آموزشی و همین طور کمبود بودجه، نیرو و مکان خواستار همکاری بیشتر ارگان ها با آموزش و پرورش شد. آیت الله اعرافی نیز در این دیدار نکاتی چند را به روحانیون و مسئولین آموزش و پرورش توصیه کرد. اعم این نکات به شرح ذیل می باشد: حفظ و پاسداشت مقام و جایگاه امام جماعت در مدارس. در مبنای برنامه های آموزشی و سایر موارد، شرکت کادر مدرسه نیز منظور شود. اقامه نماز جماعت در اول وقت. تغییرات ائمه جماعت با هماهنگی سازمان تبلیغات باشد. سعی شود در امور فرهنگی و انجمن های مدارس خود دانش آموزان مشارکت داشته باشند. وضیعت نمازخانه ها حتما از لحاظ مکان، معماری، بهداشت، مسائل گرمایشی و سرمایشی از شراط خوب و مناسب برخوردار باشد. تشکیل شورای مبلغان و یا اتاق فکر برای بحث نماز در مدارس و نیز هماهنگی مسائل و حلاجی آنها. ایجاد دوره های تخصصی و ارائه پودمان های متفاوت برای ائمه جماعات. افزایش مشارکت و حضور دانش آموزان در مساجد و نماز جمعه. توجه به فضا و مسیر آموزشی دانش آموزان و آشنایی با شیوه ها و ابزارهای جدید آموزشی. توجه به خواسته ها  و نیازهای دانش آموزان. آیت الله اعرافی در پایان با اشاره به اینکه روحانیت می تواند یک پشتوانه قوی برای آموزش و پرورش باشد اظهار امیدواری کرد که شاهد افزایش برنامه ریزی و هماهنگی بین ارگان ها و سازمان های آموزشی باشیم.      خبرنگار: سید محمد نبوی

DSC_0209

به گزارش خبرنگار میبدخبر: در جلسه ای که با حضور ائمه جماعات مدارس و مساجد و همین طور با حضور موحدی فرد رئیس آموزش و پرورش شهرستان میبد در بیت آیت الله اعرافی برگزار شد؛ روحانیون به بیان نظرات، پیشنهادات و همین طور به بررسی مشکلات موجود در برنامه های برپایی نمازجماعات پرداختند.

موحدی فرد رئیس آموزش و پرورش شهرستان میبد نیز با ارائه گزارشی به تعداد آموزشگاه های که در آنها نماز جماعت برگزار می شود و همین طور به مسائل جاری آموزشی در مدارس پرداخت.

وی با مطرح کردن مسائلی چون جابه جایی مدارس به دلیل نظام جدید آموزشی و همین طور کمبود بودجه، نیرو و مکان خواستار همکاری بیشتر ارگان ها با آموزش و پرورش شد.

DSC_0223

آیت الله اعرافی نیز در این دیدار نکاتی چند را به روحانیون و مسئولین آموزش و پرورش توصیه کرد. اعم این نکات به شرح ذیل می باشد:

 1. حفظ و پاسداشت مقام و جایگاه امام جماعت در مدارس.
 2. در مبنای برنامه های آموزشی و سایر موارد، شرکت کادر مدرسه نیز منظور شود.
 3. اقامه نماز جماعت در اول وقت.
 4. تغییرات ائمه جماعت با هماهنگی سازمان تبلیغات باشد.
 5. سعی شود در امور فرهنگی و انجمن های مدارس خود دانش آموزان مشارکت داشته باشند.
 6. وضیعت نمازخانه ها حتما از لحاظ مکان، معماری، بهداشت، مسائل گرمایشی و سرمایشی از شراط خوب و مناسب برخوردار باشد.
 7. تشکیل شورای مبلغان و یا اتاق فکر برای بحث نماز در مدارس و نیز هماهنگی مسائل و حلاجی آنها.
 8. ایجاد دوره های تخصصی و ارائه پودمان های متفاوت برای ائمه جماعات.
 9. افزایش مشارکت و حضور دانش آموزان در مساجد و نماز جمعه.
 10. توجه به فضا و مسیر آموزشی دانش آموزان و آشنایی با شیوه ها و ابزارهای جدید آموزشی.
 11. توجه به خواسته ها  و نیازهای دانش آموزان.

آیت الله اعرافی در پایان با اشاره به اینکه روحانیت می تواند یک پشتوانه قوی برای آموزش و پرورش باشد اظهار امیدواری کرد که شاهد افزایش برنامه ریزی و هماهنگی بین ارگان ها و سازمان های آموزشی باشیم.

 DSC_0217 DSC_0213 DSC_0210  DSC_0205 DSC_0203 DSC_0201 DSC_0200

DSC_0197

خبرنگار: سید محمد نبوی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.