Skip to Content

آیت الله اعرافی درجمع روحانیون و کادر آموزش و پرورش:


به گزارش خبرنگار میبدخبر: در جلسه ای که با حضور ائمه جماعات مدارس و مساجد و همین طور با حضور موحدی فرد رئیس آموزش و پرورش شهرستان میبد در بیت آیت الله اعرافی برگزار شد؛ روحانیون به بیان نظرات، پیشنهادات و همین طور به بررسی مشکلات موجود در برنامه های برپایی نمازجماعات پرداختند. موحدی فرد رئیس آموزش و پرورش شهرستان میبد نیز با ارائه گزارشی به تعداد آموزشگاه های که در آنها نماز جماعت برگزار می شود و همین طور به مسائل جاری آموزشی در مدارس پرداخت. وی با مطرح کردن مسائلی چون جابه جایی مدارس به دلیل نظام جدید آموزشی و همین طور کمبود بودجه، نیرو و مکان خواستار همکاری بیشتر ارگان ها با آموزش و پرورش شد. آیت الله اعرافی نیز در این دیدار نکاتی چند را به روحانیون و مسئولین آموزش و پرورش توصیه کرد. اعم این نکات به شرح ذیل می باشد: حفظ و پاسداشت مقام و جایگاه امام جماعت در مدارس. در مبنای برنامه های آموزشی و سایر موارد، شرکت کادر مدرسه نیز منظور شود. اقامه نماز جماعت در اول وقت. تغییرات ائمه جماعت با هماهنگی سازمان تبلیغات باشد. سعی شود در امور فرهنگی و انجمن های مدارس خود دانش آموزان مشارکت داشته باشند. وضیعت نمازخانه ها حتما از لحاظ مکان، معماری، بهداشت، مسائل گرمایشی و سرمایشی از شراط خوب و مناسب برخوردار باشد. تشکیل شورای مبلغان و یا اتاق فکر برای بحث نماز در مدارس و نیز هماهنگی مسائل و حلاجی آنها. ایجاد دوره های تخصصی و ارائه پودمان های متفاوت برای ائمه جماعات. افزایش مشارکت و حضور دانش آموزان در مساجد و نماز جمعه. توجه به فضا و مسیر آموزشی دانش آموزان و آشنایی با شیوه ها و ابزارهای جدید آموزشی. توجه به خواسته ها  و نیازهای دانش آموزان. آیت الله اعرافی در پایان با اشاره به اینکه روحانیت می تواند یک پشتوانه قوی برای آموزش و پرورش باشد اظهار امیدواری کرد که شاهد افزایش برنامه ریزی و هماهنگی بین ارگان ها و سازمان های آموزشی باشیم.      خبرنگار: سید محمد نبوی

DSC_0209

به گزارش خبرنگار میبدخبر: در جلسه ای که با حضور ائمه جماعات مدارس و مساجد و همین طور با حضور موحدی فرد رئیس آموزش و پرورش شهرستان میبد در بیت آیت الله اعرافی برگزار شد؛ روحانیون به بیان نظرات، پیشنهادات و همین طور به بررسی مشکلات موجود در برنامه های برپایی نمازجماعات پرداختند.

موحدی فرد رئیس آموزش و پرورش شهرستان میبد نیز با ارائه گزارشی به تعداد آموزشگاه های که در آنها نماز جماعت برگزار می شود و همین طور به مسائل جاری آموزشی در مدارس پرداخت.

وی با مطرح کردن مسائلی چون جابه جایی مدارس به دلیل نظام جدید آموزشی و همین طور کمبود بودجه، نیرو و مکان خواستار همکاری بیشتر ارگان ها با آموزش و پرورش شد.

DSC_0223

آیت الله اعرافی نیز در این دیدار نکاتی چند را به روحانیون و مسئولین آموزش و پرورش توصیه کرد. اعم این نکات به شرح ذیل می باشد:

 1. حفظ و پاسداشت مقام و جایگاه امام جماعت در مدارس.
 2. در مبنای برنامه های آموزشی و سایر موارد، شرکت کادر مدرسه نیز منظور شود.
 3. اقامه نماز جماعت در اول وقت.
 4. تغییرات ائمه جماعت با هماهنگی سازمان تبلیغات باشد.
 5. سعی شود در امور فرهنگی و انجمن های مدارس خود دانش آموزان مشارکت داشته باشند.
 6. وضیعت نمازخانه ها حتما از لحاظ مکان، معماری، بهداشت، مسائل گرمایشی و سرمایشی از شراط خوب و مناسب برخوردار باشد.
 7. تشکیل شورای مبلغان و یا اتاق فکر برای بحث نماز در مدارس و نیز هماهنگی مسائل و حلاجی آنها.
 8. ایجاد دوره های تخصصی و ارائه پودمان های متفاوت برای ائمه جماعات.
 9. افزایش مشارکت و حضور دانش آموزان در مساجد و نماز جمعه.
 10. توجه به فضا و مسیر آموزشی دانش آموزان و آشنایی با شیوه ها و ابزارهای جدید آموزشی.
 11. توجه به خواسته ها  و نیازهای دانش آموزان.

آیت الله اعرافی در پایان با اشاره به اینکه روحانیت می تواند یک پشتوانه قوی برای آموزش و پرورش باشد اظهار امیدواری کرد که شاهد افزایش برنامه ریزی و هماهنگی بین ارگان ها و سازمان های آموزشی باشیم.

 DSC_0217 DSC_0213 DSC_0210  DSC_0205 DSC_0203 DSC_0201 DSC_0200

DSC_0197

خبرنگار: سید محمد نبوی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.