Skip to Content

استاد دانشگاه مطرح کرد

رواج ارتباط مجازی با نامحرم در شهرهاي مذهبی کوچک


به دلیل بافت مذهبی شهرهاي کوچک، ارتباطات جنس مخالف بسیار محدود است و سهولت برقراري ارتباط از راه عضویت در شبکه هاي اجتماعی مجازي، موجب روي آوري کاربران دنیاي مجازي به این شبکه ها شده است.

به گزارش میبد خبر، دکتر جلال الدین حسانی از اساتید دانشگاه در رابطه با آسیب های شبکه های اجتماعی اظهار کرد: امروزه، شبکه هاي اجتماعی مجازي به پدیده اي پررنگ در زندگی شهروندان تبدیل شده است. ویژگی هاي بنیادین این شبکه ها همانند ساده سازي میان کنش هاي شهروندان، چالش هایی را براي دست اندرکاران نظام هاي فرهنگی و اجتماعی کشور پدید می آورد.

حسانی تصریح کرد: از آنجا که به دلیل بافت مذهبی شهرهاي کوچک، ارتباطات جنس مخالف بسیار محدود است، ساده بودن برقراري این ارتباطات از راه عضویت در شبکه هاي اجتماعی مجازي، موجب روي آوري کاربران دنیاي مجازي به این شبکه ها شده است.

وی خاطرنشان کرد: این روند سبب شده که برخی از کاربران دنیاي مجازي به دلیل نداشتن آگاهی کافی درباره ساختار این فضا، قربانی مطامع بزه کاران حرفه اي دنیاي مجازي شوند.

کارشناس حقوق جزا و جرم شناسی افزود: به طور کلی، جرایم جنسی از جمله روابط نامشروع که در برخی موارد دامنه آن به دنیاي حقیقی نیز کشیده می شود، جرایم مالی و جرایم امنیتی در شمار مهم ترین جرایم ارتکابی از راه شبکه هاي اجتماعی مجازي است.

حسانی در رابطه با راهکارهای مقابله با آسیب های مذکور، اذعان کرد: مناسب ترین راه پیشگیري از این جرایم، آگاه نمودن کاربران از بهترین شیوه هاي کنشگري در شبکه هاي اجتماعی مجازي و نیز خطراتی است که بدین شکل، در کمین آنان قرار گرفته است.

انتهای پیام/م.ف

سرو ابرکوه
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.