Skip to Contentهمزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب نخستین موسسه اشتغال بهزیستی در شهرستان میبد افتتاح شد.

جلیل عفتی مدیرکل بهزیستی استان یزد در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار میبدخبر، با بیان اینکه توانمند سازی جامعه یکی از اهداف مهم بهزیستی است، بیان داشت: ما در بهزیستی معتقدیم هر انسانی، با هر دلیل و مشکلی با دریافت خدمات تخصصی و مشارکت خود فرد  می تواند توانمند می شود و دیگر معلول و نیازمندی نخواهیم داشت که نیازمند پرداختهای خیریه ای باشد.

وی افزود: این رویکرد باعث شده بهزیستی در ابعاد و موضوعات مختلف وظیفه توانبخشی و توانمندسازی را جدی بگیرد و با استفاده از ظرفیت خود افراد منشا خدمت آنها به خود و خانواده شان باشد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به فعالیت موسسات مختلف تحت نظارت بهزیستی در سطح استان گفت: در نگاه بهزیستی کار خیر هر نوع مشارکت، فکر و قدمی در راستای بهترزیستن جامعه است.

*** اشتغالزایی 130 میبدی توسط تنها موسسه اشتغالزایی بهزیستی در میبد

سید محسن فلاح رئیس بهزیستی میبد نیز در این گفتگو با اشاره به تسهیلات بهزیستی در حوزه اشتغال گفت: این شهرستان بیشترین جذب اعتبارات را در زمینه اشتغال جامعه هدف داشته و سالجاری زمینه اشتغال 130 نفر را فراهم کرده است.

وی با تاکید بر توانمندسازی افراد در بهزیستی گفت: بهزیستی با توجه به نوع معلولیت و مشکلات و مسائل جامعه هدف در  ابتدا با آموزش مهارت زندگی در جهت ارتقا اعتماد به نفس افراد و سپس به سمت اشتغال و توانمندسازی آنها گام بر می دارد.

*** راهبرد بهزیستی در اشتغال و بازتوانی زنان سرپرست خانوار

فلاح با بیان اینکه میبد کمترین پرونده زنان سرپرست خانوار را دارد، اظهار داشت: رشد پرونده های زنان سرپرست خانوار در میبد صفر بوده است و این بواسطه فراهم کردن زمینه اشتغال و بازتوانی زنان سرپرست خانوار بوده است.

گفتنی است؛ نخستین موسسه اشتغال بهزیستی با هدف فراهم کردن  بازارکار به تناسب نیاز جامعه هدف بهزیستی، راه اندازی کارگاهها اشتغال در قالب تعاونی و سایر روش ها جهت اشتغال جامعه هدف،  بازاریابی و فروش راه اندازی شده است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.