Skip to Content


رقابت بیش از ۳۰۰ بانوی طلبه یزدی در آزمون های تخصصی/ مؤسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س) میبد در سه رشته ۵۰ طلبه پذیرش می کند


بیش از۳۰۰ بانوی داوطلب یزدی از سراسر استان در آزمون کارشناسی ارشد حوزوی برای پذیرش در سه مرکز آموزش حضوری تحصیلات تکمیلی و سه رشته سراسری غیر حضوری شرکت می کنند.

به گزارش میبد خبر، خانم فاطمه نظیر اظهار کرد: با پایان مهلت ثبت نام در مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد علوم حوزوی)، تعداد ۳۰۳ داوطلب برای تحصیلات تکمیلی به صورت حضوری و غیر حضوری با ارسال مدارک، مجاز به شرکت در آزمون سراسری پذیرش حوزه های علمیه خواهران هستند.

وی افزود: از مجموع ثبت نام شدگان تعداد، ۲۸۴ نفر از داوطلبان در بخش حضوری و ۱۹ نفر در بخش غیر حضوری هستند که از این تعداد، قریب به ۱۰ نفر به واسطه معدل بالای ۱۹ در مقطع کارشناسی و یا کسب رتبه های کشوری اول تا سوم در جشنواره علامه حلی و المپیاد علمی از آزمون کارشناسی ارشد معاف شده اند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران یزد در خصوص شهرستان های دارای مقطع کارشناسی ارشد عنوان کرد: مؤسسه آموزش عالی امام حسین(ع) در شهر یزد با پنج رشته حوزوی، مؤسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س) میبد با سه رشته و مرکز تخصصی فاطمه الزهرا(س) اردکان با یک رشته آماده پذیرش داوطلبان واجد شرایط به صورت حضوری در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

خانم نظیر در خصوص عناوین رشته ها و ظرفیت پذیرش بانوان حوزوی در این سه شهرستان گفت: در مؤسسه کارشناسی ارشد بانوان حوزوی امام حسین(ع)یزد در رشته های تفسیر و علوم قرآنی(۲۰ نفر)، فقه و اصول(۲۵نفر)، رشته جدید تربیت مدرس ادبیات عرب(۱۵نفر) و رشته جدید اخلاق و تربیت اسلامی(۱۵) نفر ظرفیت پذیرش در نظر گرفته شده است که دو رشته اخیر برای اولین بار از اول مهر طلبه می پذیرد.

وی ادامه داد: مؤسسه آموزش عالی حضرت زهرا(س)بانوان حوزوی میبد هم در سه رشته تفسیر و علوم قرآنی(۲۰ نفر)، کلام اسلامی با گرایش جدید مهدویت(۱۵نفر) و رشته جدید مطالعات زنان با ظرفیت ۱۵ نفر طلبه می پذیرد.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان یزد تصریح کرد: از مجموع ۳۰۳ داوطلب استانی، تعداد ۱۹ نفر داوطلب غیر حضوری درسه رشته سراسری تاریخ اسلام، تفسیر علوم قرآن وفقه و اصول با ظرفیت محدود و با شرط معدل بالای ۱۷ثبت نام کرده اند که پس از قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه، زیر نظر مرکز مدیریت قم با کلاس های آنلاین و با امتحان حضوری پایان ترم در یزد به تحصیل می پردازند.

خانم نظیر اضافه کرد: تاریخ آزمون کتبی سراسری مقطع کارشناسی ارشد جمعه این هفته ۱۶تیر از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ در مجتمع سیدالشهدا(ع) یزد واقع در خیابان چمران برگزارمی شود و داوطلبان می بایست با در دست داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر،حداقل یک ساعت قبل از شروع آزمون درمحل برگزاری حضور یابند.

برپایه این گزارش، کارت ورود به جلسه داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ ۱۴ و ۱۵ تیر از طریق کد رهگیری در سایت حوزه های علمیه به آدرسwww.whc.ir قابل دریافت خواهد بود.

خبرگزاری حوزه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت