Skip to Content

مدیر کل انتقال خون استان یزد:


مدیر کل انتقال خون استان یزد از رشد 4.5 درصد اهدای خون در استان یزد خبر داد.

به گزارش میبدخبر، نقی تقوائی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا پایان آبان ماه 35189 نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند، گفت: از این تعداد 28358 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مشابه سال قبل 4.5 درصد افزایش اهدای خون داشته است.

تقوائی همچنین با بیان اینکه از بین اهداکنندگان خون در استان 97/1 درصد مرد و 2/9 درصد زن بوده اند عنوان کرد: از این تعداد اهداکننده 66/2 مستمر (دوبار در سال ) 24/2 با سابقه (حداکثر در سال یکبار) و 9/1 درصد برای بار اول خون اهدا کردند.

مدیر کل انتقال خون استان در ادامه افزود: در حال حاضر ذخیره خون و فرآورده های آن در استان وضعیت مناسبی دارد و در هشت ماه نخست سال 45919 واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی ارسال شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 12 درصد کاهش داشته ایم که نشان از نهادینه شدن طرح اجرای مدیریت مصرف خون بیمار در بین مراکز درمانی استان هست.

وی با اشاره به شروع فصل سرد سال و کاهش اهدای خون گفت: همزمان با شروع فصل سرد مراجعه جهت اهدای خون کاهش می یابد که از اهداکنندگان عزیز تقاضا داریم همچون گذشته این اداره کل را در تامین خون سالم برای بیماران کمک نمایند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.